Motor przejechał PO GŁOWIE Tomasza Golloba [ZDJĘCIA]

2014-08-11 8:00

To mogło skończyć się tragicznie! Tomasz Gollob (43 l.) miał bardzo poważny wypadek w trzeciej rundzie finałowej żużlowych mistrzostw Europy w Holsted (Dania). To cud, że nic mu się nie stało.

Do zdarzenia doszło w 19. biegu duńskich zawodów. Gollob startował z drugiego pola i odważnie, w swoim stylu, ruszył przed siebie. Na pierwszym wirażu było jednak bardzo ciasno, a Polak został potrącony przez Andrzeja Lebiediewa. Na tyle wytrąciło go to z rytmu jazdy, że stracił panowanie nad motocyklem i upadł na tor. Kilkakrotnie koziołkował, został trafiony w głowę motocyklem, potem mocno uderzył w okalającą tor bandę.

Afera dopingowa w polskim żużlu!

Gollob długo nie podnosił się z ziemi, a trybuny zamarły. Przyjechała karetka pogotowia, w której Polakowi udzielono pierwszej pomocy. W powtórce biegu oczywiście nie wziął udziału. Gollob w Holsted zdobył tylko 5 punktów i zajął 11. miejsce. Wygrał Rosjanin Emil Sajfutdinow.