Sir Frank Williams

i

Autor: East News Sir Frank Williams

Nie żyje legenda Formuły 1! Wstrząsające doniesienia, ogromna strata

2021-11-28 20:48

Świat sportów motorowych, a szczególnie Formuły 1 pogrążył się w żałobie, kiedy media obiegła informacja o śmierci jednej z legend dyscypliny. Sir Frank Williams, bo o nim mowa, zmarł w wieku 79 lat w szpitalu, do którego został przewieziony dwa dni wcześniej. Brytyjczyk był założycielem zespołu Williamsa, którego barwy jeszcze niedawno reprezentował Robert Kubica.

Zespół Williamsa, w którym jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy oglądać Roberta Kubicę, ale również całe środowisko Formuły 1 pogrążyło się w żałobie po tym, jak w niedzielne popołudnie potwierdzone zostały szokujące doniesienia o śmierci jednej z legend królowej sportów motorowych oraz założyciela i wieloletniego szefa brytyjskiego zespołu, Sir Franka Williamsa. - Z wielkim smutkiem zespół może potwierdzić w imieniu rodziny Williamsów śmierć Sir Franka Williamsa CBE, założyciela i byłego szefa zespołu Williams Racing, w wieku 79 lat - czytamy w oficjalnym komunikacie Williams Reacing, który potwierdził szokujące doniesienia o legendzie F1. Legenda F1 została przyjęta do szpitala w piątek dwa dni przed swoją śmiercią. 

Michal Doleżał grzmiał po skoku Kamila Stocha! Trener Polaków musiał to powiedzieć głośno

Williams założył zespół w 1977 i zarządzał nim do 2013 roku, a następnie przekazał swojej córce Claire, która prowadziła go aż do sprzedaży (nowym właścicielem został fundusz inwestycyjny Dorilton Capital z USA). Kierowcy teamu Williams siedem razy zostali mistrzami świata (Alan Jones, Keke Rosberg, Nelson Piquet, Nigel Mansell, Alain Prost, Damon Hill i Jacques Villeneuve), a zespół dziewięciokrotnie w latach 1980-1997 zdobył tytuł w klasyfikacji konstruktorów.

Adam Małysz bez ogródek o słabych skokach Dawida Kubackiego! Wskazał, gdzie leży problem

Sonda
Czy Lewis Hamilton zdobędzie 8. tytuł mistrza świata F1?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze