Znicz, świeczka, świeczki

i

Autor: EastNews Znicz, świeczka, świeczki

Nie żyje legenda Unii Leszno. Zmarł Zdzisław Dobrucki, były żużlowiec i trener

2021-05-21 17:08

Świat "czarnego sportu" pogrążył się w żałobie po śmierci Zdzisława Dobruckiego. Były żużlowiec i trener to prawdziwa legenda Unii Leszno. Z "Bykami" był związany przez całą sportową karierę. Jego największym osiągnięciem był brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Świata z 1972 roku.

W piątek w wieku 77 lat zmarł w Lesznie Zdzisław Dobrucki, były znakomity żużlowiec, a później trener Unii Leszno. Jego największym sukcesem był brązowy medal drużynowych mistrzostw świata, wywalczony w 1972 roku w niemieckim Olching.

GP Polski odwołane. Żużlowcy znowu nie pojadą na Stadionie Narodowym

Dobrucki przez całą swoją karierę sportową był związany z Unię Leszno. Jako zawodnik zdobył z tym klubem cztery medale drużynowych mistrzostw kraju oraz triumfował w indywidualnych mistrzostwach Polski. Po zakończeniu kariery zawodniczej został szkoleniowcem. Z leszczyńskim klubem wywalczył cztery tytuły mistrza Polski.

Syn Dobruckiego Rafał także poszedł w ślady ojca. Znakomity przed laty zawodnik obecnie jest menedżerem reprezentacji Polski. Rafał Dobrucki występował w zawodach Grand Prix, a także reprezentował barwy Unii Leszno, Stali Rzeszów czy Falubazu Zielona Góra.

Tak wygląda z bliska poparzona dłoń kierowcy Formuły 1. Mocne zdjęcie!

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze