Robert Kubica

i

Autor: SE Robert Kubica

Niebywały triumf Roberta Kubicy. Niesamowite zwycięstwo, Polak był bezbłędny, chylimy czoła

2021-05-16 18:30

Robert Kubica pokazał dzisiaj prawdziwą, sportową klasę w trakcie wyścigu European Le Mans Series. Jego team, a więc ORLEN Team WRT odniosło drugie, prestiżowe zwycięstwo. Duża w tym zasługa Polaka, który zaliczył perfekcyjny rajd i nie pozostawił swoim rywalom żadnych złudzeń. Mimo że przygoda sportowca z Formułą 1 dobiegła końca, to on sam radzi sobie za kierownicą bardzo dobrze, a jego wyścigi nadal potrafią dostarczać sportowych emocji.

Robert Kubica pokazał dzisiaj wielką klasę w trakcie European Le Mans Series. Polski rajdowiec miał nieprawdopodobnie świetny rezultat w trakcie wyścigu na torze Red Bull Ring, gdzie wraz z kolegami z teamu: Yifei Ye i Louisem Deletrazem wygrali drugi z rzędu wyścig w tej elitarnych zawodach. Kubica jechał jako środkowy kierowca, który sprawił, że drużyna znalazła się na prowadzeniu. Nie da się ukryć, że były kierowca Formuły 1 znajduje się w świetnej formie i w tym sezonie może jeszcze dostarczyć nam wszystkim znakomitych emocji.

Robert Kubica błyszczy w trakcie European Le Mans Series. Drugie zwycięstwo teamu Polaka

W trakcie deszczowego wyścigu, który odbył się dzisiaj, Kubica był drugim kierowcą swojego teamu. Przejął auto po Yifei Ye i próbował ratować wynik teamu, który nie był najlepszy. Ostatecznie, mimo bardzo złych warunków meteorologicznych (na obiekcie przez cały czas padał deszcz), Polak zaliczył bardzo udany środek wyścigu i mógł obserować, jak z pojazdem poradzi sobie jego kolega - Louis Deletraz. Rajdowiec ze swojego zadania wywiązał się bardzo dobrze i dał radę zwyciężyć cały wyścig. W teamie Orleanu nie brakuje wielkiej radości, ponieważ nikt nie spodziewał się, aby drużyna poradziła sobie w trakcie dwóch wyścigów pod rząd, szczególnie, że dzisiejszy rajd toczył się w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych. Sam Kubica zabrał głos po wygranej i powiedział, jaki czynnik wpłynął na jego znakomity rezultat.

Iga Świątek przerwała milczenie po zwycięstwie w Rzymie. Powiedziała tysiącom fanów, co zamierza zrobić, jej słowa rozbrajają

DON KASJO-PARKE: KTO WYGRAŁ? (Reżyser Życia, Kubańczyk, Ola Ciupa...)

Kubica wskazał kluczowy element zwycięstwa

Zdaniem Roberta Kubicy, kluczowym elementem, który wpłynął na zwycięstwo teamu w trakcie drugiego wyścigu z rzędu, jest odpowiedni dobór opon, który pomógł w walce z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi.

– Nie myśleliśmy, że wygramy dwa wyścigi na dwa. To był trudny wyścig, trudne warunki. Udało nam się podejmować dobre decyzje, dobrze jechać, nie popełnialiśmy błędów, pojechaliśmy czysto. Było trudno, dużo stresu z wyborem opon, wybraliśmy dobrze i to było kluczowe – powiedział polski kierowca na łamach polskich mediów

Najnowsze