Robert Kubica

i

Autor: SE Robert Kubica

Niepokojąca wypowiedź Roberta Kubicy. Nadchodzi koniec? To będzie smutny dzień dla kibiców

2022-07-01 11:04

Robert Kubica przez wiele lat po fatalnym wypadku w Ronde di Andora w 2011 roku marzył o powrocie do Formuły 1. Nie był oto zadanie łatwe i reprezentant Polak musiał włożyć w to ogrom pracy, ale dopiął swego. Na tor wrócił w barwach Williamsa, a obecnie jest kierowcą testowym w Alfie Romeo. Sam jednak przyznaje, że niedługo pozostanie w F1 może być zadaniem niewykonalnym.

W pewnym momencie zapowiadało się, że Robert Kubica będzie jednym z czołowych kierowców Formuły 1. W najwyższej klasie wyścigowej radził sobie znakomicie i przyciągał uwagę największych zespołów na świecie. Wszystkie plany zostały zniszczone przez fatalny w skutkach wypadek w Ronde di Andora. Kubica cudem przeżył zderzenie z barierką.

Intymne chwile Anny i Roberta Lewandowskich. Pokazali to całemu światu, trenerka nie mogła powstrzymać uśmiechu

Kubica o przyszłości w F1. Złe informacje od kierowcy

Obrażenia były na tyle poważne, że kierowca musiał przejść wiele operacji, a następnie czekała go żmudna i trudna rehabilitacja. Mimo wszystko nie porzucił marzeń o powrocie do Formuły 1. Cel zrealizował w 2019 roku, kiedy to ścigał się w barwach Williamsa. Bolidy tego zespołu nie pozwalały na zbyt wiele, ale mimo wszystko była to wielka chwila.

Sprawiła sensację na Wimbledonie i zalała się łzami. Wyjątkowe chwile na londyńskim turnieju

Obecnie Kubica pełni rolę kierowcy testowego w Alfie Romeo. Z racji tego, że nie jeździ w wyścigach, podejmuje się również innych wyzwań. Przede wszystkim związanych z wyścigami długodystansowymi. W rozmowie z portalem SportoweFakty WP Kubica zdradził, że obecnie nie jest w stanie określić, co będzie robił za rok.

Sonda
Czy Robert Kubica wróci do Formuły 1?

Kubica niepewny przyszłości w F1. Kibice mogą być zmartwieni

- Fakt jest taki, że nie wiem, co będę robił. Mam pewne oferty na sezon 2023, ale są też oferty od producentów, którzy dołączą do Hypercarów w roku 2024 - zdradził Kubica. - Łączę dwie różne kategorie - wyścigi długodystansowe i F1. Na dzisiaj jest to wykonalne, bo startuję w zespole prywatnym, jakim jest Prema Orlen Team. Gdybym był zaangażowany jako kierowca fabryczny innego producenta, to trudno byłoby to połączyć z Formułą 1 - dodał.

Wyjawił również, że może dojść do sytuacji, że łączenie innych obowiązków z F1 stanie się niewykonalne. - Sam nie wiem, jaka będzie moja przyszłość w F1, czy będę kontynuował swoją pracę, czy będę w tym samym zespole. Na dzisiaj mogę powiedzieć, że łączenie Hypercarów z F1 nie jest proste i nigdy nie było. W momencie, gdybym podpisał umowę z fabrycznym zespołem i producentem w Hypercarach, to może się okazać, że nie będzie dla mnie wykonalne pozostanie w F - powiedział polski kierowca.

Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze