Po tych wiadomościach o Schumacherze ŁZY lały się STRUMIENIAMI! Szef Haasa wszystko wygadał

2021-03-03 17:26 ŁOLI
Mick Schumacher
Autor: East News Mick Schumacher

Formuła 1 wielu fanom, zwłaszcza tym starszym, z pewnością kojarzy się przede wszystkim z Michaelem Schumacherem. Niemiecki kierowca, który zdobył siedem tytuł mistrzowskich zapisał się złotymi zgłoskami w historii dyscypliny. Teraz do F1 dołączył jego syn Mick, który od sezonu 2021 będzie reprezentował barwy Haasa. Część kibiców może mieć nadzieje na to, że młody kierowca powtórzy wyczyny swojego ojca, a szef drużyny zdradził nawet, jaka była reakcja mechaników na fakt, że Schumacher dołącza do teamu.

W historii Formuły 1 pojawiło się kilku kierowców, którzy zapisali się złotymi zgłoskami w historii całej dyscypliny. Obecnie za taką postać można uznać Lewisa Hamiltona, który w sezonie 2020 zdobył siódmy tytuł mistrza świata, czym zrównał się z Michaelem Schumacherem. Niemiec, który pojawiał się na torach wyścigowych w latach 1991-2006 oraz 2010-2012 to jedna z ikon F1 i nic dziwnego, że dołączenie jego syna Micka do jednego z teamów wywołała tyle emocji. Spora część fanów, która w przeszłości kibicowała niemieckiemu mistrzowi, może mieć teraz nadzieję, że młody kierowca pójdzie w ślady ojca. Swojego entuzjazmu nie kryli również członkowie amerykańskiego teamu, którzy na wieść o dołączeniu do Haasa młodego Schumachera zwariowali ze szczęścia. 

CZTYTAJ TAKŻE: Kiedyś WALCZYŁ z Adamem Małyszem, dziś POUCZA Piotra Żyłę. Te słowa mogą nie spodobać się skoczkowi

Okazuje się bowiem, że część mechaników popłakała się z radości, o czym w swojej rozmowie ze "Sport Bildem" opowiedział Guenther Steiner, włoski inżynier i szef zespołu Haasa. 

Zobacz także: To one są najbogatszymi kobietami piłkarzy na świecie

Pracownicy amerykańskiego zespołu, którzy tak bardzo ucieszyli się z wieści o zakontraktowaniu młodego Niemca, w przeszłości miała przyjemność pracować z jego ojcem. - Część naszych mechaników pracowała z Michaelem Schumacherem w Ferrari. Kiedy dowiedzieli się, że Mick do nas dołącza i będzie jeździł w Haasie, wprost popłakali się ze wzruszenia. To były szalone emocje - wyznał Steiner w wywiadzie, cytowany przez Filipa Kapicę. 

Sprawdź: Nieznana przeszłość Marcina Najmana. Wskoczył w szorty i narażał swoje życie

Najnowsze