Kiedyś WALCZYŁ z Adamem Małyszem, dziś POUCZA Piotra Żyłę. Te słowa mogą nie spodobać się skoczkowi

2021-03-03 15:48 ŁOLI
Piotr Żyła mistrzem świata
Autor: AP Piotr Żyła mistrzem świata

Piotr Żyła sprawił wielką niespodziankę, sięgając po tytuł mistrza świata po konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie. Reprezentant Polski w skokach narciarskich do samego końca nie oddał prowadzenia zdobytego po pierwszej serii i w poniedziałkowy wieczór odebrał swój złoty medal. Wielu kibiców z pewnością ma nadzieję na to, że równie dobrze "Wiewiór" zaprezentuje się na dużej skoczni, jednak była gwiazda skoków ma co do tego wątpliwości.

Polscy skoczkowie niezmiennie od lat dostarczają wielu powodów do radości swoim kibicom. Po tym, jak w tym sezonie Kamil Stoch sięgnął po wygraną w Turnieju Czterech Skoczni, Piotr Żyła zaskoczył kibiców doskonałymi skokami podczas Mistrzostw Świata w Oberstdorfie. Reprezentant biało-czerwonych objął prowadzenie po pierwszej serii konkursu i nie oddał go do samego końca, wytrzymując presję podczas drugiego skoku. Dzięki temu w poniedziałkowy wieczór mógł cieszyć się podczas ceremonii wręczenia medali ze swojego złotego krążka. Wielu kibiców, jak również z pewnością sam Żyła i jego koledzy z kadry mają nadzieję, że "Wiewiór" zaprezentuje się równie dobrze podczas nadchodzących zawodów na dużej skoczni, jednak nie wszyscy patrzą w przyszłość z takim optymizmem. Jedną z taki osób jest były niemiecki skoczek i niegdysiejszy rywal Adama Małysza, Sven Hannawald. 

CZYTAJ TAKŻE: Apoloniusz Tajner ocenił szanse Kamila Stocha na MŚ w Oberstdorfie. Te słowa mówią wszystko

Podczas swojego ostatniego wywiadu dla "WP Sportowych Faktów", były gwiazdor dyscypliny wskazał co może być problem Żyły podczas nadchodzących zawodów na dużej skoczni. Zdaniem Niemca, Polak może nie powtórzyć swojego sukcesu sprzed kilku dni. 

Zobacz także: Tak Piotr Żyła wyglądał w dzieciństwie

- Moim zdaniem technika Piotra raczej nie zadziała na dużej skoczni. Skakanie na normalnym obiekcie to zawsze inna sprawa niż na dużym. On oczywiście ma "power" jeśli chodzi o odbicie, tu nie ma żadnych wątpliwości, ale wydaje mi się, że będzie musiał w znacznie większym stopniu skupić się na swojej technice i czystości skoku - wyznał Hannawald w rozmowie z "WP Sportowe Fakty". - Tego właśnie powinien nauczyć się Piotr - żeby bardziej skupić się na detalach technicznych, niż na tych siłowych - zakończył Niemiec. 

Sprawdź: Nieznana przeszłość Marcina Najmana. Wskoczył w szorty i narażał swoje życie

Najnowsze