REWOLUCJA w Formule 1! I to już od tego sezonu

Formuła 1 GP Eifel relacja na żywo
Autor: East News Formuła 1 GP Eifel relacja na żywo

Takich zmian w Formule 1 nie było od lat. Dyskutowany od miesięcy pomysł wprowadzenia wyścigów sprinterskich został właśnie poparty przez władze Formuły 1. Jeszcze w tym sezonie odbędą się trzy takie zawody. Zastąpią tradycyjne sobotnie kwalifikacje i zadecydują o kolejności kierowców na polach startowych w Grand Prix.

Wyścigi sprinterskie mają być rozgrywane na dystansie 100 km. Kierowcy z pierwszych trzech miejsc dostaną dodatkowe punkty do klasyfikacji mistrzostw świata - odpowiednio trzy, dwa i jeden.

Jeszcze nie wiadomo, przed którymi dokładnie wyścigami o mistrzostwo świata wprowadzona zostanie rywalizacja na sprinterskim dystansie. Dwa mają się jednak odbyć w Europie (prawdopodobnie Silverstone i Monza), a jeden na innym kontynencie.

Koszmarny upadek podczas wyścigu żużlowego. Gwizdor ROW-u Rybnik mógł przypłacić to zdrowiem

To oznacza, że po pierwszym piątkowym treningu będą rozegrane kwalifikacje do wyścigu sprinterskiego. Zmiana formatu rywalizacji ma ją uatrakcyjnić i zachęcić do oglądania jeszcze więcej kibiców.

- To będzie na pewno niezwykły spektakl i jestem przekonany, że będzie to też bardzo ciekawe dla samych kierowców - skomentował szef F1 Stefano Domenicali.

Wszystkie zespoły poparły takie zmiany. - Bardzo się cieszę, że wszyscy chcemy szukać nowych rozwiązań i jesteśmy gotowi na zmiany - dodał szef FIA Jean Todt.

Sukces w Rajdzie Chorwacji. Kajetanowicz najlepszy w WRC3. Wypadek i zwycięstwo Ogiera

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze