Robert Kubica pojedzie w... TVP?! Zaskakujące plany Telewizji Polskiej względem F1

2018-05-02 9:09 Maciej Wdowiarski
Robert Kubica, Abu Zabi, Williams
Autor: East News Robert Kubica podczas testów w Abu Zabi

Kilka miesięcy temu Robert Kubica został testowym kierowcą Williamsa, a dzięki temu w Polsce - choć nie w takim stopniu, jak przed laty - ponownie nastała moda na Formułę 1. Kierowca z Krakowa co prawda nie pojechał jeszcze w żadnym wyścigu, ale popularność F1 w naszym kraju zamierza wykorzystać... TVP. Która chce walczyć o prawa do transmisji serii Grand Prix!

Zeszłoroczne testy Roberta Kubicy - najpierw w Renault, a potem w Williamsie - spowodowały, że miliony Polaków ponownie zaczęły żyć Formułą 1. Podobny "boom" na tę dyscyplinę obserwowaliśmy przed laty, kiedy to krakowianin zaczynał swoją przygodę z najbardziej elitarną serią wyścigów na świecie. Później jednak jego kariera na torach F1 została przerwana przez dramatyczny wypadek, ale 33-latek się nie poddał i wrócił do bolidu. Co prawda został tylko kierowcą testowym Williamsa, ale to nie przeszkodziło fanom, którzy znów z wielkim zainteresowaniem śledzą wyścigi Grand Prix.

Od 2016 roku są one pokazywane tylko i wyłącznie na antenach telewizji Eleven, która obecnie posiada prawa do transmisji. Umowa ostatnio została przedłużona do 2019 roku i na ten moment nie zanosi się, by za relacjonowanie F1 wzięła się inna stacja. Ale niespodziwanie niebawem do gry może wkroczyć... Telewizja Polska!

W grę wchodzi wykupienie sublicencji od Eleven. A to i tak pod jednym warunkiem - Jeżeli intuicja nam podpowie, że szanse Roberta Kubicy na występy w Formule 1 znacznie wzrosną, wtedy na pewno rozpoczniemy rozmowy o sublicencji - powiedział w rozmowie z "Presserwisem" dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski. Jak więc widać wszystko zależy od polskiego kierowcy. Jeśli ten wróci do ścigania, wówczas zmagania F1 będziemy mogli zapewne oglądać w TVP!

WYNIKI NA ŻYWO - sprawdź na kogo warto postawić
Tabele i statystyki z 16 dyscyplin

Najnowsze