Robert Kubica zaczyna walkę w DTM. "To nie będzie spacerek" [TERMINARZ, TRANSMISJE TV]

2020-07-31 9:45
DTM, wyścigi samochodowe, Robert Kubica, testy Nuerburgring, Orlen Team Art
Autor: Orlen Team Robert Kubica podczas testów DTM na Nuerburgringu

16 kierowców, a wśród nich Robert Kubica w jednoosobowym zespole Orlen Team Art, rozpoczyna w ten weekend w Belgii rywalizację w mistrzostwach Deutsche Tourenwagen Masters (DTM). Polak pierwszy raz po zakończeniu jazdy w roli kierowcy wyścigowego F1 ma okazję do ścigania na wysokim poziomie w innej serii. Pandemia opóźniła start sezonu o blisko cztery miesiące. Teraz polscy kibice mogą już zacierać ręce, czekając na start Roberta. Poniżej wszystkie szczegóły, a także wykaz transmisji TV i terminarz DTM.

Polak pojedzie specjalnie dla niego przygotowanym, biało-czerwonym samochodem BMW M4 DTM, rozwijającym moc przekraczającą 600 koni mechanicznych, przyspieszającym do setki w 2,6 sekundy i osiągającym maksymalną prędkość na poziomie 300 km/h. – Orlen Team Art to nowy zespół i czeka go spore wyzwanie – komentuje Kubica. – Mam nadzieję, że będziemy w stanie zawalczyć, chociaż czeka mnie trudne zadanie, bo seria DTM stoi na bardzo wysokim poziomie. Pierwsza część sezonu na pewno nie będzie dla mnie łatwa i czeka mnie sporo nauki. Brakowało mi ścigania, teraz mam do tego doskonałą okazję, ale to na pewno nie będzie spacerek – uprzedza nasz kierowca, który podczas jazd testowych na początku lipca plasował się w końcu stawki.

Kierowca Formuły 1 ma koronawirusa! Wyścig o GP Wielkiej Brytanii niezagrożony

Jakie są główne różnice między DTM a F1, poza wyglądem samochodów? – DTM to wyścigi dużo bardziej kontaktowe niż Formuła 1 – wyjaśnia Kubica. – Jest tu sporo walki koło w koło, jest ona dużo bliższa, można się „przytulić” do innego auta. Trzeba jednak pamiętać o elementach aerodynamicznych samochodu, bo uszkodzenie któregokolwiek będzie skutkowało utratą przyczepności i gorszymi czasami okrążeń.

Lewis Hamilton nie może sobie z tym poradzić. Poważny problem z samotnością

– Weekend w DTM wygląda inaczej niż w F1 – dodaje nasz kierowca. – Mamy dwa wyścigi, w sobotę i niedzielę, natomiast w piątek odbywają się dwa treningi. Są one krótsze niż w Formule. Dla mnie będzie to okazja do lepszego poznania torów i przyzwyczajenia się do innych warunków. W sobotę rano odbywają się kwalifikacje, a po południu wyścig, w niedziele jest tak samo. Punktowana jest pierwsza dziesiątka, tak samo jak w F1. Bonusem w DTM jest to, że punkty dostaje się też za kwalifikacje, premiowana jest pierwsza trójka – kończy Kubica.

TEGO Robert Kubica nie zrobił NIGDY. Były kolega Polaka z zespołu zdradził ważną rzecz


Kalendarz DTM 2020

1–2 sierpnia – Spa Francorchamps (Belgia)

14–16 sierpnia – Lausitzring (Niemcy)

21–23 sierpnia – Lausitzring (Niemcy)

4–6 września – Assen (Holandia)

11–13 września – Nuerburgring (Niemcy)

18–20 września – Nuerburgring (Niemcy)

9–11 października – Zolder (Belgia)

16–18 października – Zolder (Belgia)

6–8 listopada – Hockenheimring (Niemcy)

GDZIE OBEJRZEĆ DTM? [TRANSMISJA TV]

Sobota, 1 sierpnia

Kwalifikacje, 10:50

Wyścig, 13:25

Niedziela, 2 sierpnia

Kwalifikacje, 10:40

Wyścig, 13:25

DTM pokażą Eleven Sports 1 (całość z soboty/niedzieli) i Super Polsat (sobotni wyścig)

Tym samochodem Kubica będzie jeździć w wyścigach DTM

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze