GP Holandii 4-5.09.2021: ROBERT KUBICA - o której godzinie jedzie? [HARMONOGRAM]

i

Autor: DPPI/Antonin Vincent/LiveMedia/Shutterstock / EAST NEWS GP Holandii 4-5.09.2021: ROBERT KUBICA - o której godzinie jedzie? [HARMONOGRAM]

Robert Kubica znów pojedzie w F1! Wiemy kiedy kolejny start Polaka

2021-09-07 18:28

Robert Kubica po prawie dwóch latach wrócił do ścigania w Grand Prix Formuły 1. W bolidzie Alfa Romeo Racing ORLEN zastąpił zakażonego koronawirusem Kimiego Raikkonena. Wyścig w Holandii miał być jednorazowym powrotem do walki o punkty F1, ale wiele wskazuje na to, że Polak nie powiedział w tym sezonie ostatniego słowa.

Kubica znowu zmieni się z kierowcy rezerwowego w kierowcę wyścigowego. Grand Prix Holandii wziął z zaskoczenia, ale praca w zespole Alfa Romeo Racing ORLEN sprawiła, że nie zapomniał o tym, jak się ściga. Na torze Zandvoort zajął 15. miejsce. Polak zdołał wyprzedzić Micka Schumachera (Haas), a także George'a Russella i Nicholasa Latifiego z Williamsa, a więc swojego poprzedniego zespołu.

SPRAWDŹ: Dobry przyjaciel Schumachera o jego stanie zdrowia! Wszelkie wątpliwości rozwiane

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Dobry występ na holenderskim torze miał być tylko jednorazowym występkiem w przypadku Kubicy. Zdaniem dziennikarzy TVP Sport Kubica wystąpi również we Włoszech. Bliskie otoczenie kierowcy sugeruje, że Polak wystąpi również na słynnym obiekcie Monza. Kimi Raikkonen najprawdopodobniej nie wróci do rywalizacji już teraz. Fin wciąż nie uzyskał negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa, a Grand Prix Włoch już 10 września.

Italia to dla Kubicy miejsce wyjątkowe. Tam, przeszło piętnaście lat temu, po raz pierwszy w karierze stanął na podium wyścigu F1. Tegoroczne GP Włoch rozpocznie się od piątkowych treningu i kwalifikacji, w sobotę sprint kwalifikacyjny, a w niedzielę ostateczny wyścig. Kubica pierwszy raz w karierze

ZOBACZ: Wielki transfer w Formule 1! Russell partnerem Hamiltona w Mercedesie

Sonda
Kto był najwybitniejszym kierowcą F1 w historii?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze