Lewis Hamilton, Max Verstappen

i

Autor: EASTNEWS

Sensacja! Lewis Hamilton kompromituje się przed GP Arabii Saudyjskiej. Pierwsza taka sytuacja od 5 lat

2022-03-26 18:42

Trudno w to uwierzyć! Lewis Hamilton od lat bił się o każde pole position podczas wyścigów Formuły 1. Teraz jednak doszło do sensacji. Po technologicznej rewolucji, podczas kwalifikacji do GP Arabii Saudyjskiej Brytyjczyk odpadł podczas pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Zdarzyło się to pierwszy raz od 2017 roku!

Kwalifikacje do Grand Prix Arabii Saudyjskiej rozpoczęły się od wielkiej niespodzianki. Po piątkowym ataku, gdy rakiety spadały kilkanaście kilometrów od toru, w sobotę mówić się będzie na pewno przede wszystkim o prawdziwej sensacji. Lewis Hamilton odpadł już w pierwszej części eliminacji pierwszy raz od 2017 roku. Wtedy jednak wypadł z toru. 26 marca 2022 roku okazał się wolniejszy od niemal całej stawki. Odpadł z szesnastym czasem, a pomiarowe okrążenia przejechało zaledwie dziewiętnastu kierowców.

NIE PRZEGAP! Kamil Stoch wypalił z grubej rury. Powiedział o zakończeniu kariery, wszystko po skandalu z Doleżalem

Russell nokautuje Hamiltona przed GP Arabii Saudyjskiej

Problemem nie był najprawdopodobniej sam bolid Mercedesa i doskonale potwierdził to George Russell. Lewis Hamilton nie był w stanie się poprawiać na torze w Arabii Saudyjskiej. Jego kolega z drużyny wyprzedził go o ponad sekundę, zajmując miejsce w czołówce. Takiego nokautu nikt nie mógł się spodziewać. Eksperci byli w szoku!

- Cofamy się pamięcią do kwalifikacji Lewisa Hamiltona: Brazylia 2017 – Q1 wypadek, Brazylia 2009 – Q1 kwalifikacje w deszczu, W. Brytania 2009 – Q1, tam ostatni raz w normalnych warunkach odpadł - wylicza dziennikarka Aldona Marciniak.

Zobacz także: Ostrzał bomb w trakcie treningu Formuły 1! Dym nad torem, przerażające obrazki

Joe Biden w Warszawie. Tłumy pod hotelem Mariott
Sonda
Czy będziesz śledził wyścigi Formuły 1?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze