Śmierć w rajdzie Dakar. Nie żyje 20-letni mechanik

2022-01-14 14:18
Rajd Dakar 2022
Autor: East News

W ostatnim dniu rozgrywania Rajdu Dakar, najtrudniejszej terenowej próby motoryzacyjnej na świecie, doszło do tragicznego wypadku. W wyniku kolizji samochodu serwisu z cywilną ciężarówką zginął 20-letni francuski mechanik Quentin Lavalée. Drugi mężczyzna jadący w samochodzie, Belg Maxime Frère, odniósł obrażenia.

Organizatorzy imprezy wydali w piątek 14 stycznia oficjalny komunikat, potwierdzający, że doszło do tragedii: „Dziś rano o godzinie 11:30, na trasie dojazdowej, miał miejsce wypadek z udziałem pojazdu serwisowego i lokalnej ciężarówki. Według lokalnych władz policyjnych, wydarzył się 234. na kilometrze. Kierowca samochodu należącego do zespołu PH Sport, Francuz Quentin Lavalée, zginął w wypadku. Miał 20 lat. Jego pasażer, Belg Maxime Frère, został ranny i został przewieziony do Szpitala Gwardii Narodowej w Dżuddzie. Był przytomny, trwają badania. Quentin był głównym mechanikiem załogi auta 205 Turbo 16 w Dakar Classic (nr 726). Rajd Dakar składa najszczersze kondolencje rodzinie Quentina, bliskim i PH Sport”.

Dakar 2022. Podium czeka na Polaków

Nie żyje dziennikarz, który wykrył korupcję w ruchu olimpijskim. Pytał wprost: „Czy brał pan kiedyś łapówkę?”

Tegoroczna edycja imprezy zakończyła się w piątek. Ze startujących w niej Polaków najwyższe miejsce – trzecie – zajął quadowiec Kamil Wiśniewski. Wśród kierowców samochodów triumfował Katarczyk Nasser al-Attiyah (Toyota).

Sonda
Śledzisz wyniki Rajdu Dakar?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze