Adrian Miedziński w barwach eWinner Apatora Toruń

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Adrian Miedziński zamienia Toruń na Bydgoszcz. Wystartuje w barwach Polonii

Żużlowiec Polonii opuści szpital

Świetne informacje o zdrowiu Adriana Miedzińskiego. Lekarze byli zaskoczeni

2022-09-07 14:19

W najbliższych godzinach Adrian Miedziński opuści szpital w Zielonej Górze. Przebywał w nim przez ostatnie dwa tygodnie, a przez pierwsze siedem dni był w śpiączce w stanie ciężkim. Żużlowiec Polonii Bydgoszcz ma zostać przeniesiony do placówki w Toruniu. Tam ma rozpocząć się następny etap przywrócenia mu pełnej sprawności po dramatycznie wyglądającym wypadku w meczu 1. Ligi.

- Pacjent oddycha samodzielnie, jest przytomny i ma kontakt z otoczeniem. Niebawem zostanie przeniesiony z OIOM-u na Oddział Neurochirurgii, gdzie będzie kontynuowane jego leczenie i rehabilitacja - powiedział Robert Kowalik, członek Biura Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Poruszające wyznanie przyjaciela Michaela Schumachera. Przemówił prosto z serca, każdy chciałby to usłyszeć

Przypomnijmy – 26 sierpnia Miedziński został odwieziony ze stadionu prosto do szpitala po wypadku, jakiego doznał w ósmym wyścigu pierwszego półfinałowego spotkania 1. ligi między Falubazem Zielona Góra i Polonią Bydgoszcz. Bardzo mocno uderzył głową o tor, natychmiast został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W sobotę został wybudzony, a fakt, że rozpoznał najbliższych zaskoczył lekarzy. Jego stan poprawia się z każdym dniem, może już poruszać kończynami, a nawet sam wykonał kilka kroków. Z oddziału intensywnej terapii przeniesiono go na oddział neurochirurgii, co oznacza, że jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Genialny Cierniak poprowadził Motor do finału. Apator pojedzie o brąz

37-latek zdobył z reprezentacją Polski dwa Drużynowe Puchary Świata. W dorobku ma też tytuł drużynowego mistrza świata juniorów. Jest dwukrotnym drużynowym mistrzem kraju.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze