Adrian Miedziński w barwach eWinner Apatora Toruń

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Adrian Miedziński zamienia Toruń na Bydgoszcz. Wystartuje w barwach Polonii

Żużlowiec Polonii opuści szpital

Świetne informacje o zdrowiu Adriana Miedzińskiego. Lekarze byli zaskoczeni

2022-09-07 14:19

W najbliższych godzinach Adrian Miedziński opuści szpital w Zielonej Górze. Przebywał w nim przez ostatnie dwa tygodnie, a przez pierwsze siedem dni był w śpiączce w stanie ciężkim. Żużlowiec Polonii Bydgoszcz ma zostać przeniesiony do placówki w Toruniu. Tam ma rozpocząć się następny etap przywrócenia mu pełnej sprawności po dramatycznie wyglądającym wypadku w meczu 1. Ligi.

- Pacjent oddycha samodzielnie, jest przytomny i ma kontakt z otoczeniem. Niebawem zostanie przeniesiony z OIOM-u na Oddział Neurochirurgii, gdzie będzie kontynuowane jego leczenie i rehabilitacja - powiedział Robert Kowalik, członek Biura Zarządu Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Poruszające wyznanie przyjaciela Michaela Schumachera. Przemówił prosto z serca, każdy chciałby to usłyszeć

Przypomnijmy – 26 sierpnia Miedziński został odwieziony ze stadionu prosto do szpitala po wypadku, jakiego doznał w ósmym wyścigu pierwszego półfinałowego spotkania 1. ligi między Falubazem Zielona Góra i Polonią Bydgoszcz. Bardzo mocno uderzył głową o tor, natychmiast został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. W sobotę został wybudzony, a fakt, że rozpoznał najbliższych zaskoczył lekarzy. Jego stan poprawia się z każdym dniem, może już poruszać kończynami, a nawet sam wykonał kilka kroków. Z oddziału intensywnej terapii przeniesiono go na oddział neurochirurgii, co oznacza, że jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Genialny Cierniak poprowadził Motor do finału. Apator pojedzie o brąz

37-latek zdobył z reprezentacją Polski dwa Drużynowe Puchary Świata. W dorobku ma też tytuł drużynowego mistrza świata juniorów. Jest dwukrotnym drużynowym mistrzem kraju.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze