Tego jeszcze nie było! Kubica stworzy zespół z Chińczykiem

2021-03-02 15:41 mil
Robert Kubica
Autor: East News Robert Kubica

Rok 2021 w sportach motorowych powoli się rozkręca. Swoje plany precyzuje już powoli także i Robert Kubica. Najpopularniejszy polski kierowca wie już z kim utworzy zespół w ekipe WRT w ramach European Le Mans Series. Jego nowym kolegą z jednej drużyny będzie m.in. kierowca z Chin.

Obecnie Robert Kubica nie może już liczyć na miano kierowcy startowego w Formule 1 tak jak to miało miejsce w sezonie 2019 w barwach Williamsa. W królowej motorsportu pozostał jednak dzięki Alfa Romeo Racing ORLEN. W zespole tym Polak jest rezerwowym i gdy zajdzie taka potrzeba to ujrzymy go także podczas wyścigu. W międzyczasie jednak krakowianin może się realizować na innych płaszczyznach swojej kariery sportowej.

Marcelina Ziętek i hołd dla Piotra Żyły - ZDJĘCIA!

Jedną z nich jest tworzenie zespołu WRT w European Le Mans Series. Teraz wiadomo już, którzy kierowcą będą walczyli z Robertem Kubicą ramię w ramię o jak najlepsze wyniki tej ekipy. To Louis Deletraz i Yifei Ye. Szwajcar wielokrotnie brał udział w zawodach Formuły 2, mogliśmy go obserwować także w testach Formuły 1. Ciekawość budzi jednak zwłaszcza drugie nazwisko - to raptem 20-letni Chińczyk, który puka do bram królowej motorsportu. W 2016 roku zgarnął tytuł we francuskiej Formule 4.

Robert Kubica jak zawsze może liczyć na wielkie zainteresowanie swoich fanów, którzy wspierają go w absolutnie każdych rozgrywkach. Nie inaczej będzie także i w tym przypadku. Pozostaje zachować nadzieję, że Polakowi pójdzie lepiej niż przy poprzednich projektach, które nie do końca przebiegały tak jakby to sobie wyobrażał.

77444 Kierowca porsche przekroczył prędkość o ponad 100 km/h
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze