To już pewne! Robert Kubica ponownie zasiądzie za kierownicą zespołu BMW!

2019-12-05 21:12 DaO
Robert Kubica
Autor: Artur Hojny/Super Express Robert Kubica

Robert Kubica ani myśli o sportowej emeryturze. Były już kierowca Williamsa na razie nie jest pewny swojej przyszłości w Formule 1, ale nie oznacza to, że nie może planować innych kroków w karierze. Polak łączony był z kilkoma seriami wyścigowymi. W czwartek stało się pewne, że Kubica weźmie udział w testach DTM w barwach BMW Motorsport.

Od kiedy krakowianin poinformował, że w przyszłym sezonie nie będzie już jeździł dla Williamsa, trwają dywagację, czy pozostanie w F1, czy zdecyduje się na krótką przerwę dla startów w innych seriach. W tzw. międzyczasie pojawiało się wiele różnych doniesień, Kubica łączony był z kilkoma zespołami z królowej sportów motorowych. Na razie nie poznaliśmy żadnych konkretów w kwestii F1.

Ale kibice Polaka mogą być pewni czegoś innego. BMW poinformowało, że Kubica weźmie udział w w testach serii DTM, czyli Deutsche Tourenwagen Masters. To jedna z najbardziej prestiżowych serii wyścigowych w Europie. Oznacza to, że po wielu latach przerwy krakowianin powróci za kierownicę BMW. W tym zespole zaczynał karierę w Formule 1.

Testy odbędą się w dniach 13-15 grudnia w hiszpańskim Jerez. Udział w tym wydarzeniu nie oznacza jednak, że Kubica z DTM zwiąże się na dłużej. - Chciałbym podziękować BMW za możliwość testowania samochodu na torze w Jerez. Już nie mogę doczekać się testów i poznania samochodu wyścigowego DTM z silnikiem turbo. Mogę sobie wyobrazić przyszłość w DTM - powiedział Kubica. Obok Polaka w barwach BMW pojedzie także Brytyjczyk Nick Yelloly.

Najnowsze