Lewandowski musiał założyć kamizelkę ratunkową z samolotu. Co się stało?! [WIDEO]

2019-12-05 16:52 FAN
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

Zachowanie procedur bezpieczeństwa w samolocie jest niebywale ważne. Instruktaż tego, jak zachować się podczas napiętej sytuacji w czasie lotu demonstrowany jest przed każdym lotem przez stewardessy. Coraz częściej takie pokazy zastępowane są przez filmy instruktażowe. W jednym z nich udział wziął napastnik Bayernu Monachium, Robert Lewandowski.

Występ kapitana reprezentacji Polski we wspominanym wideo jest niczym innym, jak akcją marketingową. Jedna z największych linii lotniczych na świecie, Qatar Airways w ubiegłym roku została sponsorem Bayernu Monachium. To jeden z klubów w Europie, który czerpie korzyści z umów z katarskim konsorcjum. W tym gronie są jeszcze m.in. FC Barcelona, czy AS Roma.

Osoby odpowiedzialne za marketing w Qatar Airways wpadły na nietypowy sposób połączenia piłki nożnej z ich działalnością. Linie lotniczy stworzyły film instruktażowy, który zawiera zasady bezpieczeństwa na pokładzie, a głównymi bohaterami wideo są gwiazdy futbolu. Już w pierwszych sekundach widzimy legendę reprezentacji Brazylii i AS Roma, Cafu.

Zaraz potem do akcji wkracza Lewandowski. Wszystko dzieje się w specjalnie przygotowanej szatni piłkarskiej, gdzie piłkarze rozgrzewają się przed treningiem. Jedna ze scen przedstawia sposób użycia kamizelek ratunkowych. Główną rolę w tym przypadku odgrywa reprezentant Polski. - W Qatar Airways bezpieczeństwo jest priorytetem. Chcemy, aby wszyscy, nawet ci, którzy podróżują regularnie, oglądali nasze instrukcje bezpieczeństwa. Kreatywna koncepcja 180 Kingsday zwróci uwagę naszych pasażerów, dostarczając jednocześnie rozrywki w czasie lotu – powiedział Salam Al Shawa, wiceprezes ds. marketingu i komunikacji w katarskich liniach lotniczych.

Najnowsze