Tomasz Gollob wydaje na rehabilitację 30 tys. zł miesięcznie!

2017-12-14 3:00 Przemysław Ofiara

Walka Tomasza Golloba (46 l.) o powrót do sprawności to nie tylko niemal nadludzki wysiłek fizyczny, ale również ogromne obciążenie finansowe. Jak dowiedział się "Super Express", rehabilitacja mistrza pochłania miesięcznie aż 30 tys. zł!

Gollob 23 kwietnia miał poważny wypadek na motocrossowym torze w Chełmnie, w wyniku którego doznał rozległych obrażeń, z których najpoważniejsze jest uszkodzenie rdzenia kręgowego. W wyniku tego nie ma czucia od pasa w dół. O Gollobie pamiętała Beata Szydło, która tuż przed odejściem ze stanowiska premiera postanowiła przyznać mu rentę specjalną w wysokości 4 tys. zł miesięcznie. Sprawę musi wprawdzie jeszcze przyklepać nowy Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, ale wydaje się to formalnością.

Każde wsparcie finansowe przyda się Gollobowi, bo renta pokryje tylko małą część wydatków. Jak się dowiedzieliśmy, rehabilitacja żużlowca w domu w Niemczu pod Bydgoszczą (Gollob pod koniec listopada wyszedł ze szpitala) kosztuje aż 30 tys. zł miesięcznie! Składają się na to m.in. wynagrodzenia dla rehabilitantów, a także leki przeciwbólowe. I tak teraz jest taniej niż tuż po wypadku, kiedy koszty rehabilitacji mogły być nawet dwukrotnie wyższe. Dziś Gollob może z pewnością powiedzieć, że było warto, bo postępy w rehabilitacji są ogromne. Choć wciąż porusza się na wózku, stara się prowadzić w miarę możliwości normalne życie. Lekko przybrał na wadze, odwiedza znajomych, wybiera się z ukochaną do kina. Co ważne, wciąż nie może prowadzić sam samochodu, bo nadal czeka na auto przystosowane specjalnie dla niego. Od marki ważniejszy jest rodzaj pojazdu, dlatego m.in. odpadają SUV-y, do których trudno wsiąść. Decyzja w sprawie samochodu ma zapaść w styczniu, na razie Gollob korzysta z uprzejmości partnerki Marioli, która go wozi.

Legendarny żużlowiec nie zapomina o rehabilitacji. Do jego domu przeniesiono większość udogodnień ze szpitalnej sali, regularnie odwiedzają go rehabilitanci Agnieszka i Krzysztof. Co ważne, nie musi liczyć tylko na nich - jest w stanie sam podjechać do pokoju rehabilitacji, wejść na łóżko i wykonywać część ćwiczeń. Często odwiedzają go znajomi - ich wsparcie bardzo mu pomaga.

 

Renta specjalna

Przyznawana jest w wyjątkowych sytuacjach przez Prezesa Rady Ministrów osobom zasłużonym (dożywotnio). W "szczególnie uzasadnionych przypadkach" premier ma prawo do przyznania świadczenia na warunkach i w wysokości innej niż określone w ustawie.

Inni którzy dostali specjalną rentę lub emeryturę:

Kazimierz Górski (+ 85 l., trener III drużyny świata z 1974 roku)

Hanka Bielicka (+91 l., wybitna aktorka)

Jan Olszewski (87 l., były premier RP)

Jacek Kuroń (+ 70 l., jeden z przywódców opozycji w czasie PRL)

Henryka Krzywonos (64 l., działaczka opozycji w okresie PRL)

Jan Falandys (61 l., zapaśnik, 4. miejsce na igrzyskach w Moskwie)

 

ZOBACZ: Brat Tomasza Golloba: Po wypadku jego serce przestawało pracować

Najnowsze