Więcej rajdów w kalendarzu WRC?

2020-08-03 16:00 Waldemar Zawołowicz
Kajetan Kajetanowicz
Autor: Kajto.pl Samochód Kajetana Kajetanowicza

Kajetan Kajetanowicz (41 l.) na brak zajęć nie będzie narzekać. Zapowiada się więcej rajdów w kalendarzu WRC i to jeszcze w tym roku. Jeszcze niedawno wydawało się, że sezon może w ogóle nie zostać dokończony. Tymczasem wiele wskazuje, że rajdów będzie więcej. WRC oficjalnie poprosił o przesunięcie terminu Rajdu Turcji. Ministerstwo sportu i młodzieży oraz szefowie imprezy organizowanej w okolicy kurortu Marmaris przystali na propozycję i już wiadomo, że rajd odbędzie się tydzień wcześniej niż planowano, czyli w dniach 18-20 września. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak (47 l.) wygrali w Turcji rywalizację w WRC2. Dlatego w tym roku będą chcieli wrócić i ponownie zwyciężyć na szutrach wokół Marmaris.

Przyśpieszenie o tydzień tureckiego klasyka spowodowane jest planem włączenia do kalendarza kolejnego rajdu. Zresztą nie ukrywa tego dyrektor zarządzający WRC Jona Siebel. - Zmiana daty pozwala nam wprowadzić kolejne wydarzenia do kalendarza 2020 i jesteśmy niezmiernie wdzięczni TOSFED (Turecka Federacja Sportów Motorowych) za elastyczność w trudnych czasach dla sportu na całym świecie - powiedział dyrektor WRC.

Robert Kubica SZCZERZE o słabych wynikach w DTM. Jego słowa to spore zaskoczenie

Na potwierdzenie włączenia do kalendarza WRC czeka Ypres Rally. Impreza w Belgii miałaby się odbyć dwa tygodnie po zmaganiach na szutrach Turcji, w dniach 1-4 października. Ypres Rally to trzecia po rajdach Niemiec i Japonii eliminacja, która odbędzie się na drogach asfaltowych. To na pewno ucieszyłoby trzykrotnego rajdowego Mistrza Europy, Kajetana Kajetanowicza, który tydzień temu w okolicy Santander też na twardych drogach testował swoją Skodę Fabię R5 evo.

GP Wielkiej Brytanii: Szalona końcówka! Hamilton wygrał z przebitą oponą!

- Czekamy na kolejny komunikat z WRC. Choć rzeczywiście przesunięcie Turcji może wprowadzić do kalendarza Belgię. Zresztą być może Ypres Rally kończyłby się na torze Spa, gdzie odbywają się wyścigi Formuły 1. Byłoby to efektowne zakończenie tej imprezy - stwierdził koordynator LOTOS Rally Team Paweł Kajzar.

Ekipa Kajetanowicza czeka jeszcze decyzję WRC odnośnie punktacji. Nie wiadomo bowiem, czy do końcowej klasyfikacji będą się liczyły najlepsze cztery wyniki z pięciu rajdów, czy najlepsze pięć z sześciu występów.

Prawdopodobny kalendarz na dalszą część sezonu 2020:

Rajd Estonii 4-6 września
Rajd Turcji 18-20 września
Rajd Belgii 1-4 października (planowany)
Rajd Niemiec 15-18 października
Rajd Włoch 29 października - 1 listopada
Rajd Japonii 19-22 listopada

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze