Włókniarz - Sparta: Włókniarz odjechał rywalom i wygrał mecz! Udany jubileusz Cieślaka

2020-06-28 20:51 MSo
Włókniarz Częstochowa - Sparta Wrocław RELACJA NA ŻYWO
Autor: CyfraSport Włókniarz Częstochowa - Sparta Wrocław RELACJA NA ŻYWO

Emocji w najlepszej żużlowej lidze świata nie brakuje! Pierwszy niedzielny mecz między ROWem Rybnik a Stalą Gorzów rozstrzygał się do ostatniego biegu. Podobnych emocji nie doświadczyliśmy w Częstochowie. Włókniarz gładko rozprawił się ze Spartą Wrocław 53:37. Kluczowa dla losów spotkania okazała się równa jazda wszystkich rajderów gospodarzy. Miejscowi weszli lepiej w spotkanie, budując wielką przewagę już po czterech biegach. Poniżej zapis relacji na żywo!

Super Sport 25.06

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Włókniarz Częstochowa - Sparta Wrocław 53:37

Włókniarz: Madsen 14, Holta 5, Lindgren 7, Przedpełski 10, Doyle 10, Świdnicki 2, Miśkowiak 5, Kowalski 0

Sparta: Drabik 8, Fricke 0, Janowski 11, Bewley 0, Woffinden 8, Czugunow 10, Liszka 0, Curzytek 0

Na żywo

Włókniarz Częstochowa - Sparta Wrocław

Zapraszamy na relację na żywo z meczu 3. kolejki PGE Ekstraligi Włókniarz Częstochowa - Sparta Wrocław. Początek spotkania zaplanowany na 19:15.

To wielki dzień dla Marka Cieślaka, który obchodzi 50-te urodziny.

Kibice przed meczem odśpiewali szkoleniowcowi "Sto lat"!

W pierwszym, niedzielnym meczu ROW Rybnik pokonał 46:44 Stal Gorzów. Liczymy na podobne emocje w drugim spotkaniu.

Mówiło się, że Chris Holder może pojechać już w tym meczu, ale tak się nie stanie. Zawodnik, który ma zasilić Spartę Wrocław nie znalazł się dziś w kadrze.

W Częstochowie jest dziś słonecznie! Pogoda rozpieszcza.

Ostatnie minuty przed startem pierwszego biegu!

Zawodnicy wyjeżdżają na tor! Czas na pierwszy bieg!

Bieg 1

Leon Madsen odjechał na pierwszym wirażu i nie dał się zbliżyć rywalom. Drabik dojechał na drugim miejscu. Lindgren ostro walczył z Janowskim, ale dojechał jako trzeci. 4:2 dla Włókniarza.

Bieg 2

Miśkowiak znakomicie wystrzelił spod taśmy. W pościg ruszył za nim Czugunow, ale nie dał rady go wyprzedzić. Trzeci Świdnicki. Znów 4:2 dla gospodarzy.

Bieg 3

Znakomicie pojechali Przedpełski i Doyle w pierwszym łuku, nie dając ani centymetra luzu gościom. 5:1 dla gospodarzy. 13:5 w spotkaniu prowadzi Włókniarz.

Bieg 4

Objechał całą czwórkę pędzący spod płotu Czugunow. Holta i Świdnicki pojechali po trzy punkty. Kolejny raz zabrakło ścigania i emocji. Remis w biegu 3:3.

Krótka przerwa po pierwszej serii gier.

Bieg 5

Bewley kolejny raz zostaje na starcie i dojeżdża ostatni. Janowski świetnie wystartował i dobrze bronił się przed Przedpełskim. Na trzecim miejscu dojeżdża Lindgren.

Bieg 6

Znakomicie wystrzelił spod taśmy Jason Doyle, ale Drabik wyprzedza go na trzecim okrążeniu. Fricke z Miśkowiakiem do ostatniej chwili walczyli, ale to pierwszy z nich dojechał z jednym punktem. Kolejny remis - już trzeci!

Bieg 7

Czugunow pojawił się jako rezerwa taktyczna za Liszkę. Ostra walka od samego początku. Czugunow z Woffindenem próbowali minąć rywali, ale gospodarze zamknęli wszystkie ścieżki i odjechali! 5:1 dla Włókniarza w siódmym biegu. Madsen 3, Holta 2.

Bieg 8

Doyle ściga się z "Magicem". W końcu Janowski wyprzedza rywala. Na trzecim miejscu dojeżdża Drabik. Pierwsza drużynowa wygrana Sparty Wrocław dziś!

Bieg 9

Świetnie rusza Madsen, ale cały czas naciska go Drabik. Duńczyk pojechał po trzy punkty. Janowski i Holta walczyli o jedno oczko - Rune daje czwarty punkt gospodarzom w dziewiątym biegu.

Bieg 10

Znowu ściganie! Znowu emocje! Lindgren walczył z Woffindenem. Po chwili do trójki dołączył Przedpełski, który do ostatniej prostej walczył o minięcie Brytyjczyka. Decydował finisz na kamerze. Woffinden minimalnie szybszy. 4:2 dla Włókniarza w kolejnym biegu!

Krótka przerwa na równanie toru.

Kibice Włókniarza śpiewają trenerowi Markowi Cieślakowi "Sto lat"!

Bieg 11

Co zrobił Madsen?! Znakomicie objechał Czugunowa, ale ten za chwilę się odegrał. Co za szaleństwo! Jednak Madsen dojechał drugi. Co to była za walka. A pierwszy dojechał Przedpełski.

Bieg 12

Woffinden nie zostawia wiele miejsca rywalom przy krawężniku w pierwszym wirażu i ci muszą trochę odpuścić. Lindgren nie miał miejsca, a i tak wcisnął się na drugie miejsce. Miśkowiak na trzecim daje remis gospodarzom.

Bieg 13

Ciasno, ciasno w pierwszym łuku. Doyle wychodzi z niego najlepiej, ale Janowski pędzi za nim i naciska, próbując wyszarpać trójkę. "Magic" w końcu wyszarpuje prowadzenie. Woffinden gonił Doyle'a, ale już nie dał rady go wyprzedzić.

Czekamy na nominacje do ostatnich dwóch biegów!

Znamy składy wyścigów nominowanych!

Bieg 14:
Gleb Czugunow
Jason Doyle
Tai Woffinden
Fredrik Lindgren

Bieg 15:
Leon Madsen
Maciej Janowski
Paweł Przedpełski
Maksym Drabik

Bieg 14

Doyle przegrał start z Czugunowem, ale zbliżał się do niego z każdym kolejnym okrążeniem. Nie dał rady jednak go wyprzedzić. Woffinden trzeci.

Bieg 15


Madsen wystrzelił z pierwszego pola, ale znowu Janowski psuje mu mnóstwo krwi. Niesie tor obu, panowie nie chcą zostawiać sobie miejsca i to Duńczyk dojeżdża pierwszy! Przedpełski na trzecim miejscu, zamykając drzwi Drabikowi.

Najnowsze