Adam Kownacki o walce z Heleniusem: Nie zlekceważę tego KOSZMARU!

2020-01-19 20:41 Rozmawiała Marta J. Rawicz
Adam Kownacki
Autor: Przemek Kamiński/SE

- Czuję już tę adrenalinę i radość, że znów wejdę do ringu - mówi "Super Expressowi" Adam Kownacki (30 l., 20-0, 15 KO), który niecierpliwie czeka na pojedynek z Robertem "Nordyckim Koszmarem" Heleniusem (36 l., 26-3, 17 k.o.). Z Finem powalczy 7 marca na nowojorskim Brooklynie.

"Super Express": - Dominic Breazeale chciał z tobą walczyć i teraz kpi, że stchórzyłeś przed nim i wolisz walczyć z rozbitym gościem, żeby dalej budować swój rekord bezpiecznymi walkami...

Adam Kownacki: - Breazeale był na liście moim potencjalnych przeciwników, ale za wysoko się wycenił. Helenius przystał na nasze warunki. Nie uważam, że jest kelnerem. Ma dobry rekord i to jest waga ciężka, wszystko może się zdarzyć. Nie lekceważę żadnego przeciwnika. O Chrisie Arreoli też mówili, że jest już emerytem, a zaskoczył wszystkich i mnie też w czasie naszej ostatniej walki. Wygrałem, ale to nie był spacerek.

- Gdzie odbędzie się twój obóz przygotowawczy?

- W okolicach domu. Przygotuję się tak jak zawsze, ci sami trenerzy, ta sama dieta. Po co cokolwiek zmieniać, jeśli dobrze działa?

- Masz małego synka. Nie budzi cię w nocy?

- Budzi, ale nie przeszkadza mi to. Nie mógłbym wyjechać teraz na obóz treningowy z dala od mojej rodziny. Za bardzo bym za nimi tęsknił i martwiłbym się co się z nimi dzieje. Moi bliscy dają mi wsparcie i siłę.

- Walka z Heleniusem będzie pojedynkiem wieczoru. Czujesz tremę?

- Nie, raczej czuje adrenalinę i radość, że znów wejdę do ringu i poczuje tę energię od tysięcy polskich kibiców.

 - Korzystasz już z uroków sławy? Kiedy policjanci chcą ci dać mandat, puszczają cię za twój autograf?

- Nie mam żadnej ulgi. Ostatnio dostałem mandat za przekroczenie prędkości, ale pójdę do sądu i będę się ubiegał o umorzenie. Zobaczymy jak mi pójdzie.

- Na walkę z Heleniusem twoja żona założy tradycyjnie czerwone szpilki na szczęście? Może kupi sobie nowe?

- Na pewno będą czerwone, ale czy nowe to nie wiem. Ile można mieć par nowych butów? (śmiech)

Najnowsze