Artur Szpilka ZNOKAUTOWANY przez Kownackiego w IV rundzie [GALERIA]

2017-07-16 12:41

Już w IV rundzie zakończył się pojedynek, na który czekała cała Polska. W Nowym Jorku, w murach Nassau Coliseum Adam "Babyface" Kownacki zwyciężył Artura Szpilkę poprzez techniczny nokaut. Od pierwszych minut pojedynku widać było, że "zardzewiały" Szpilka będzie miał sporo problemów z niepokonanym gigantem.

Już pierwsze sekundy pokazały, kto będzie rządził między linami. Szpilka był bardziej ruchliwy, ale nie był w stanie zrobić krzywdy Kownackiemu. Do tego słabo spisywał się w obronie. "Babyface" wypuszczał serię ciosów, po których Szpilka opierał się na linach, a następnie uciekał w inną część ringu.

Kownacki się rozkręcał. Z rundy na rundę coraz bardziej krzywdził Szpilkę. Po trzech rundach celność jego ciosów przekraczała 30 procent. U "Szpili" oscylowała wokół kilkunastu. Końcowa faza trzeciej rundy pokazała, że ta walka nie będzie trwała długo. Szpilka przyjął serię, którą rozpoczęła petarda prawą ręką Kownackiego. Na miękkich nogach udał się do narożnika.

"Babyface" dokończył dzieła w czwartej rundzie. Najpierw tak trafił rywala, że ten wylądował na kolanach. Szybko wstał i zgłosił gotowość do dalszej walki, ale już wtedy było po wszystkim. Kownackim dopadł go bezlitośnie, zasypał kolejnymi grzmotami i sędzia przerwał walkę, bo widział, że Szpilka nie jest już w stanie nawet utrzymać gardy.

Adam Kownacki wciąż pozostaje niepokonany w zawodowym ringu. A Szpilka znalazł się na rozdrożu. Wrócił po półtorej roku, by się zrehabilitować, a porażka z Kownackim stawia pod dużym znakiem zapytania jego dalszą karierę.

Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

Początek meczu o godz. 20:30.

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację z meczu PKO Ekstraklasy. Zagłębie Lubin na własnym terenie zmierzy się z liderem, Legią Warszawa!

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem w Lubinie jedno jest pewne. Legia Warszawa na pewno przezimuje na pierwszym miejscu w PKO Ekstraklasie. Stało się tak dzięki niespodziewanemu zwycięstwu Korony z Pogonią Szczecin. Trzeba jednak przyznać, że wicemistrzowie polski sami zapracowali na taką pozycję w ostatnich tygodniach.

Od wygranego meczu z Lechem Poznań w drużynie Aleksandara Vukovicia coś zaskoczyło i zaczął grać naprawdę dobrze. Zwłaszcza w meczach domowych, gdzie w ostatnich kolejkach zawsze zdobywali więcej niż niż dwie bramki. Legia wygrała dziewięć z dziesięciu ostatnich spotkań. I również dzisiaj jest zdecydowanym faworytem.

Miedziowi grają bowiem w kratkę. Całkiem niezłe mecze potrafią przeplatać z fatalnymi. Zagłębie tragicznie zaprezentowało się w Gdyni, gdzie w słabym stylu przegrało z Arką. Kolejkę wcześniej natomiast potrafili wywieźć trzy punkty z Białegostoku. Czyli Ekstraklasa w pełnej krasie.

Piłkarze obu drużyn są już na boisku. Lada moment pierwszy gwizdek w tym spotkaniu!

Zaczynamy!

4'

To mogło być fantastyczne otwarcie Zagłębia! Świetny rajd Czerwińskiego z prawej strony. Boczny obrońca dograł do Białka, który oddał strzał z dwunastu metrów. Ten został zablokowany przez Astiza. Hiszpan uratował Legię przed stratą bramki!

7'

Trochę zamieszania w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym Legii, ale ostatecznie piłka wylądowała w rękach Forenca.

11'

Goście próbują zepchnąć rywali do defensywy. Obecnie wychodzi im to średnio, bo Zagłębie potrafi się odgryźć. Na razie wyrównane spotkanie.

12'

Żółta kartka dla Martinsa. Pomocnik złapał za koszulkę Zivca i przerwał kontratak.

13'

I znów gorąco w polu karnym Legii. Ponownie po akcji Czerwińskiego. Strzał tym razem oddawał Zivec. Słoweniec uderzył wprost w Majeckiego.

15'

Kanteeee! Teraz zaatakowała Legia. Ładna Akcja Wszołka i Vesovica po prawej stornie. Płasko dośrodkował ten drugi i Kante miał mnóstwo miejsca na jedenastym metrze, aby dokładnie uderzyć. Trafił jednak wprost w Forenca.

19'

Okres przewagi Legionistów. Zespół z Warszawy stara się rozerwać defensywę rywali atakiem pozycyjnym.

21'

Próba strzału Luquinhasa z narożnika pola karnego. Szukał miejsca między nogami Kopacza, ale obrońca Zagłębia zdołał zablokować strzał. Akcja zakończyła się faulem Kante na Kopaczu.

23'

Mocny strzał Kopacza głową. Obrońca Zagłębia wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dobrze ustawiony był jednak Majecki, który pewnie chwycił piłkę.

27'

Ależ strzał Kante! Napastnik zawinął z ostrego kąta i pomylił się o centymetry! Świetnie dogrywał do niego Niezgoda.

28'

Druga żółta kartka dla piłkarza Legii. Tym razem ukarany Wieteska.

31'

A teraz żółty kartonik zobaczył Czerwiński za faul na Karbowniku.

32'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jarosław Niezgoda!

Można powiedzieć "bramka z niczego", bo Legia nie przeważała. Ale akcja Wszołka naprawdę bardzo dobra. Skrzydłowy wpadł w pole karne, płasko wycofał do Niezgody, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

37'

Legioniści nie mają jakiejś ogromnej przewagi. Zagłębie momentami sprawia lepsze wrażenie. Gospodarze nie potrafią przełożyć tego na sytuacje bramkowe.

40'

Mocny strzał Martinsa z ponad 25 metrów. Co ważniejsze był to strzał celny, ale dobrze ustawiony był Forenc, który na raty chwycił futbolówkę.

42'

Ładna indywidualna akcja Białka w polu karnym. Wziął na plecy Wieteskę, obrócił się z piłką i z ostrego kąta oddał mocny strzał. Interweniować musiał Majecki.

43'

Słupek po strzale Białka! Napastnik uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Pomylił się nieco Majecki, który zaliczył pusty przelot.

Koniec pierwszej połowy!

Co prawda Legia nie przeważała tak, jak w poprzednich spotkaniach, ale zdołała wykorzystać jedną z niewielu okazji. Zagłębie może natomiast mówić o pechu, bo zasługiwali na choćby jedną bramkę.

Zaczynamy drugą połowę!

48'

Aktywne jest Zagłębie od pierwszych minut drugiej odsłony. Legia przez te kilkadziesiąt sekund nie wydostała się jeszcze z własnej połowy.

49'

Uderzenie Slisza z półwoleja. Kolejny raz piłka poszybowała wprost w ręce Majeckiego.

53'

Niedokładne dośrodkowanie Antolicia z rzutu wolnego. Piłkarze Legii nie mieli szans, aby powalczyć o strzał.

55'

GOOOOOOOOOOOOOL! Bartosz Białek!

Lepiej wyglądało Zagłębie od początku drugiej połowy i zasłużenie zdobyło gola. Świetne dośrodkowanie Czerwińskiego z prawej strony i jeszcze lepsze wejście Białka, który głową uderzył po długim rogu. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

59'

Groźne uderzenie Vesovicia ze skraju pola karnego. Forenc miał spore problemy, aby przenieś futbolówkę nad poprzeczkę.

60'

Pierwsza zmiana w Legii. Gvilia zastąpił Kante.

64'

Legia nie może wypracować sobie sytuacji, które dałoby jej ponowne prowadzenie. To Zagłębie częściej utrzymuje się przy piłce i częściej przebywa na połowie gości.

68'

Zaskakująco dobrze radzą sobie gospodarze. Szybko odbierają piłkę, potrafią zagrać szybką akcję. W niektórych sytuacjach brakuje im jednak dokładności.

71'

Zivec starał się przebić przez trójkę obrońców Legii. Ostatecznie stracił piłkę, ale ta trafiła pod nogi Starzyńskiego, który huknął z dystansu. Bardzo niecelnie.

76'

Chwila przerwy w grze. Poręba utykając opuszcza boisko. Zastąpił go Szysz.

78'

Groźne wstrzelenie piłki przez Bohara z prawej strony boiska. Na piłkę czekał już Białek. Uprzedził go jednak Wieteska.

82'

GOOOOOOOOOOOOOL! Damjan Bohar!

Długo, cierpliwie rozgrywali swoją akcje Miedziowi. I cierpliwość popłaciła. Bohar dostał świetne prostopadłe podanie od Zivca i wykorzystał do wyśmienicie. Huknął po krótkim słupku i dał Zagłębiu prowadzenie. Legia w opałach!

86'

Legia rzuciła się do ataków, co było do przewidzenia. Zagłębie broni się jednak mądrze i nie dopuszcza do groźnych sytuacji.

90+1

Mocno ucierpiał Astiz w starciu z Szyszem. Hiszpan podkręcił kostkę. Na chwilę opuścił boisko, ale już jest na placu gry.

Koniec meczu!

Niespodzianka, a może nawet sensacja stała się faktem! Zagłębie przerwało serię Legii i trzy punkty zostają w Lubinie. Lider Ekstraklasy nie pokazał dzisiaj niczego szczególnego i miedziowi zasłużenie zdobywają komplet "oczek".

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Dobranoc.