Caleb Plant BRUTALNIE porozbijał pogromcę Polaków Vincenta Feigenbutza [WIDEO]

2020-02-16 15:31 MF
Caleb Plant - Vincent Feigenbutz
Autor: (AP PHOTO/MARK HUMPHREY) Caleb Plant - Vincent Feigenbutz

Caleb Plant (20-0, 12 k.o.) pokonał przez t.k.o. w 9. rundzie Vincenta Feigenbutza (31-3, 28 k.o.) w Nashville i obronił pas IBF wagi super średniej. Amerykanin od początku narzucił swoje tempo pojedynku, a Niemiec znany z walk z Polakami, nie miał absolutnie nic do powiedzenia.

Mistrz od 1. rundy zasypywał rywala mocnymi ciosami i mógł dużo szybciej zakończyć pojedynek. Amerykanin zadawał dużo ciosów z różnych płaszczyzn, a bezradny Niemiec nie miał pomysłu jak przedrzeć się przez szczelną gardę przeciwnika. Plant kilka razy wstrząsnął dużo wolniejszym Feigenbutzem, ale ostatecznie rozstrzygnięcie nadeszło w 9. rundzie, kiedy to Niemiec nie odpowiadał na serię ciosów Plant i sędzia słusznie przerwał pojedynek. Dla Planta była to druga obrona pasa IBF wagi super średniej i już mówi się, że jest głównym kandydatem do walki z Saulem "Canelo" Alvarezem.

Feigenbutz trzykrotnie w karierze mierzył się z polskimi pięściarzami (z Maciejem Miszkiniem, Andrzejem Sołdrą i Przemysławem Opalachem). Ze wszystkimi wygrywał przed czasem.