Darmowa sobota z boksem olimpijskim. Polscy pięściarze pobiją się z Niemcami

2019-11-14 13:19 MF
Boks, rękawice bokserskie
Autor: Internet Rękawice bokserskie

W sobotę o godzinie 18 w hali OSiR na warszawskim Mokotowie (Niegocińska 2A) odbędzie się mecz w boksie olimpijskim Polska-Niemcy. Na kibiców pięściarstwa czeka 10 pojedynków seniorów, a wstęp na imprezę jest wolny.

- Po raz kolejny wraz z zarządem i radą dzielnicy Mokotowa organizujemy ciekawie zapowiadający się mecz. Boks w Polsce nie jest w najlepszej kondycji, ale dzięki takimi inicjatywom, chcemy promować dyscyplinę i zachęcić kibiców do treningów - powiedział "SE" Adam Kusior, członek zarządu PZB i wiceprezes ds. wyszkolenia w Warszawsko-Mazowieckim Okręgowym Związku Bokserskim. Transmisja z meczu Polska-Niemcy w sobotę od 18 w Polsacie Sport Fight.

Co ciekawe, w przyszłym roku Polska zorganizuje także mistrzostwa świata studentów w boksie. - Organizowaliśmy już mistrzostwa Europy w boksie, w tym te pamiętne w 1953 roku, gdzie polscy pięściarze zdobyli worek medali. Teraz po raz pierwszy zorganizujemy mistrzostwa świata - cieszy się Kusior. Mistrzostwa świata studentów odbędą się w październiku Katowicach.

Najnowsze