Deontay Wilder zalał się KRWIĄ Z UCHA w walce z Furym. Są nowe informacje o stanie zdrowia

2020-02-24 7:50 JWa
Deontay Wilder - Tyson Fury
Autor: AP Fragment walki Deontay Wilder - Tyson Fury

Walka Deontay Wilder - Tyson Fury przejdzie do historii. Rewanż dwóch niesamowicie silnych pięściarzy wagi ciężkiej padł łupem Brytyjczyka, który odniósł zwycięstwo przez techniczny nokaut. Wilder w pojedynku z "Królem Cyganów" miał mnóstwo problemów. Już w trzeciej rundzie otrzymał potężny cios w głowę, po którym zaczął krwawić z ucha. To mogło zwiastować bardzo poważny problem. Szybko po starciu trafił do szpitala i są już wyniki pierwszych badań.

Walka Deontay Wilder - Tyson Fury dała kibicom to, na co czekali! Mnóstwo emocji i mocnych ciosów. Ostatecznie starcie zakończyło się technicznym nokautem. Narożnik Amerykanina postanowił rzucić ręcznik na ring w siódmej rundzie, ale problemy "Bronze Bombera" trwały znacznie dłużej. Już w trzeciej odsłonie walki otrzymał potężny cios, po którym z jego ucha polała się krew. Kibice jeszcze w trakcie pojedynku spekulowali, że u Wildera mogło dojść do pęknięcia błony bębenkowej, co mogłoby nieść za sobą straszliwe konsekwencje. Lekarze szybko po przerwaniu walki zszyli krwawiące ucho, a Amerykanin ruszył w drogę do szpitala, nie biorąc nawet udziału w konferencji prasowej.

Po kilku godzinach media przekazały pierwsze wieści o stanie zdrowia Deontaya Wildera. Portal express.co.uk uspokoił wszystkich fanów tego pięściarza. "Deontay Wilder nie doznał pęknięcia błony bębenkowej. Krew lecąca z lewego ucha sugerowała, że mógł nabawić się właśnie takiego urazu, ale badania tego nie potwierdziły" - napisali dziennikarze. Wygląda więc na to, że potężny cios nie zostawi na zdrowiu Amerykanina długotrwałego śladu.

Deontay Wilder w trakcie weekendowej walki był liczony dwukrotnie. Tyson Fury spisywał się zdecydowanie lepiej i dzięki temu odzyskał pas WBC w kategorii ciężkiej. Pojawiają się głosy, że między zainteresowanymi dojdzie do trzeciego starcia i być może odbędzie się ono jeszcze w tym roku.

Najnowsze