Knockout Boxing Night 13: Cała karta walk. Kto powalczy na gali w Tarnowie?

2020-09-11 16:19 MF
Knockout Boxing Night 13: Karta walk
Autor: KnockOut Promotions (materiały prasowe) Knockout Boxing Night 13: Karta walk

Organizatorzy gali KnockOut Boxing Night 13 odsłonili już wszystkie niewiadome gali w Tarnowie, która odbędzie się już 19 września. W walce wieczoru zobaczymy wracającego do boksu zawodowego Mateusza Masternaka (41-5, 28 k.o.), który zmierzy się z dobrze znanym w Polsce Taylorem Mabiką (19-5-2, 10 k.o.). Kto jeszcze wystąpi na gali w Tarnowie? KARTA WALK KBN 13.

Mateusz Masternak miał wielkie marzenia związane z występem na igrzyskach olimpijskich w Tokio, jednak pandemia mocno zweryfikowała jego plany. Podczas marcowego turnieju kwalifikacyjnego do IO w Londynie "Master" wygrał swoją walkę, ale potem turniej przerwano z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa. Zawody mają zostać dokończone, ale wciąż nie wiadomo kiedy miałoby to nastąpić i czy w ogóle igrzyska w Japonii dojdą do skutku. W związku z tym, "Master", który ostatni pojedynek stoczył pod koniec czerwca na gali Suzuki Boxing Night w Kielcach (w pojedynku nieoficjalnym pokonał pewnie na punkty Siergieja Radczenkę, ale walka nie została wpisana do rekordów pięściarzy - red.), postanowił wrócić na zawodowstwo i związał się z grupą KnockOut Promotions. Wrocławianin zadebiutuje w stajni Andrzeja Wasilewskiego pojedynkiem w Tarnowie, a jego przeciwnikiem będzie Gabończyk Mabika, który dwa razy mierzył się z Polakami i dwa razy przegrał na punkty (z Krzysztofem Głowackim w 2013 roku i Krzysztofem Włodarczykiem w 2019 roku).

Emocjonalne oświadczenie żony Mateusza Masternaka: "Bałam się, że nie wróci"

Na gali w Tarnowie drugi tegoroczny pojedynek stoczy niepokonany Adam Balski (14-0, 8 k.o.), a jego przeciwnikiem będzie Jarosław Prusak (9-4, 9 k.o.). Pięściarz z Kalisza ostatni raz walczył w lipcu w Augustowie i choć wygrał jednogłośnie na punkty z Mateuszem Kubiszynem, był po tym występie krytykowany za przeciętną postawę. Zawodnik współpromowany przez grupy KnockOut Promotions i Tymex Boxing Promotions chce udowodnić, że wyciągnął wnioski z walki z Kubiszynem i w starciu z 36-letnim Prusakiem chce pokazać się z lepszej strony, niż w lipcu.

„Nie walczyłem, więc poszedłem do pracy. Powrót do ringu to dla mnie święto” – Adam Balski przed galą KBN 11 [WYWIAD]

Ponadto, w Tarnowie wystąpi Łukasz Różański (12-0, 11 k.o.), który skrzyżuje rękawice z Turkiem Ozcanem Cetinkayą (31-20-2, 23 k.o.). Pięściarz z Rzeszowa jest przymierzany do starcia z Arturem Szpilką (niewykluczone, że jeszcze w tym roku), ale by te plany się ziściły, Łukasz musi rozprawić się z 42-letnim Turkiem.

Na gali Knockout Boxing Night w Tarnowie wystąpią także m.in.: Damian Kiwior (7-1-1, 0 k.o.), Maciej Kiwior (1-0, 0 k.o.) i Rafał Wołczecki (debiut).

Oto pełna karta walk gali KnockOut Boxing Night 13 w Tarnowie:

Paweł Żarnoch (debiut) - Radosław Rudiuk (1-0, 0 k.o.)

Filip Pham Hong (1-0, 1 k.o.) - Ireneusz Szydłowski (debiut)

Rafał Wołczecki (debiut) - Ratislav Frano (6-17-2, 3 k.o.)

Maciej Kiwior (1-0, 0 k.o.) - Jakub Laskowski (3-0-1, 2 k.o.)

Damian Kiwior (7-1-1, 0 k.o.) - Ruben Rodriguez (9-5-1, 4 k.o.)

Adam Balski (14-0, 8 k.o.) - Jarosław Prusak (9-4, 9 k.o.)

Łukasz Różański (12-0, 11 k.o.) - Ozcan Cetinkaya (31-20-2, 23 k.o.)

Mateusz Masternak (41-5, 28 k.o.) - Taylor Mabika (19-5-2, 10 k.o.)

Knockout Boxing Night 13: Karta walk
Autor: KnockOut Promotions (materiały prasowe) Knockout Boxing Night 13: Karta walk
Najnowsze