Koronawirus w sztabie polskiego boksera. Walka o pas ODWOŁANA!

2020-09-26 21:52 MC
Robert Talarek
Autor: Szymon Starnawski/Polska Press/East News Robert Talarek

Robert Talarek miał w sobotę walczyć z Denisem Radovanem na gali w Monachium. Pojedynek, którego stawką był europejski pas IBF w wadze średniej, został odwołany na godziny przed jego rozpoczęciem. U jednego z członków sztabu polskiego pięściarza wykryto koronawirusa.

Informację o wykryciu koronawirusa w sztabie Roberta Talarka i odwołaniu walki z Denisem Radovanem, za pośrednictwem serwisu bokser.org, przekazał szef grupy Silesia Boxing i promotor Irosław Butowicz. Jak dodał dziennikarz Przemysław Garczarczyk, sam pięściarz miał negatywny wynik testu.

Jerzy Brzęczek ma KORONAWIRUSA. PZPN wydał komunikat

Talarek pracuje na co dzień jako górnik w Kopalni Węgla Kamiennego Bielszowice w Rudzie Śląskiej. W maju musiał poddać się obowiązkowej kwarantannie po tym, jak miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Przechodził zakażenie bezobjawowo. Gdy wyzdrowiał, wrócił do treningów. Walka z Radovanem miała być jego pierwszym pojedynkiem w tym roku.

W walce wieczoru gali w Monachium zmierzą się Mairis Briedis i Yuniel Dorticos. Stawką będzie pas IBF w wadze junior ciężkiej. Będzie to jednocześnie finał turnieju WBSS.

Najnowsze