Nieudany rewanż Adama Kownackiego! Wielkie zamieszanie w ringu

2021-10-10 4:08
Adam Kownacki i Robert Helenius
Autor: AP Photo/Frank Franklin II Kownacki - Helenius

Adam Kownacki po półtorarocznej przerwie wrócił do ringu i z pewnością nie zapamięta tego pojedynku najlepiej. Bezradny "Babyface" był rozbijany przez Roberta Heleniusa. Starcie zostało przerwane po szóstej rundzie. Najpierw mówiono o dyskwalifikacji, ale konferansjer ogłosił techniczny nokaut. W kontekście porażki Polaka nie zmienia to jednak praktycznie nic. Kownacki był po prostu słabszy.

Nie tak ten wieczór wyobrażali sobie polscy kibice sportów walki. W jednej z głównych walk gali w Las Vegas Adam Kownacki został zdeklasowany przez swojego pierwszego i jak dotąd jedynego pogromcę, Roberta Heleniusa. Tym razem miało być inaczej - znów faworytem na papierze i według bukmacherów był Polak. "Babyface" jeszcze przed pojedynkiem opublikował wymowny wpis. - Dzisiejsza noc to być albo nie być - napisał na Twitterze Polak.

Niestety, nic nie układało się po myśli Polaka. Kownacki od początku zbierał wiele ciosów wyprowadzanych przez Heleniusa. Pierwsze problemy pojawiły się już na koniec pierwszej rundy, gdy "Babyface" był okładany przez rywala na linach. Choć druga runda dawała nadzieje, że w tym pojedynku można jeszcze walczyć, to Kownacki był bezradny. Walkę skutecznie utrudniała także opuchlizna pod lewym okiem.

Bezradność Polaka okazywana była też kolejnymi ciosami poniżej pasa. Po jednym z nich, w szóstej rundzie sędzia kolejny raz ostrzegł Kownackiego i zdecydował się przerwać starcie. Stworzył się komunikacyjny chaos - na początku podejrzewano, że chodzi o dyskwalifikację. Konferansjer gali ogłosił, że walka zakończyła się technicznym nokautem, ale później dziennikarz Przemysław Garczarczyk poinformował o przerwaniu z powodu kontuzji oka.

Na żywo

Gala boksu: Fury - Wilder 3, Kownacki - Helenius 2

W ringu też już Robert Helenius! Czas na wielki rewanż z Kownackim.

Celestino Ruiz będzie sędziował ten pojedynek.

Cała sportowa Polska ściska kciuki mocno za Adama Kownackiego. To bardzo ważny pojedynek dla naszego pięściarza.

Zapraszamy na relację na żywo z gali boksu z walką wieczoru Fury - Wilder 3. Na karcie walk znajduje się także starcie Kownacki - Helenius 2. Początek relacji ok. godziny 3:40.

Dużo problemów od samego początku Adama Kownackiego. Poważna opuchlizna już pod okiem Polaka. "Babyface" w ostatnich 20 sekundach był brutalnie obijany na linach.

Mnóstwo ciosów Heleniusa przechodzi przez gardę Polaka. Znów w końcówce Fin podkręca tempo, lewe proste sprawiają Kownackiemu mnóstwo kłopotów.

20 zwycięstw (15 przez nokaut), 1 porażka - taki jest bilans Adama Kownackiego przed tym starciem.

20 zwycięstw (15 przez nokaut), 1 porażka - taki jest bilans Adama Kownackiego przed tym starciem.

ZACZYNAMY POJEDYNEK!

1/12

2/12

Przed walką wieczoru jeszcze jeden pojedynek - Sanchez vs Ajagba.

3/12

To wygląda bardzo, bardzo źle. Sędzia zwraca uwagę Kownackiemu, by ten pokazywał więcej aktywności w ringu. Helenius trafia cios za ciosem. Polak znów znalazł się w tarapatach, kolejny raz w końcówce.

4/12

Mnóstwo ciosów Heleniusa przechodzi przez gardę Polaka. Znów w końcówce Fin podkręca tempo, lewe proste sprawiają Kownackiemu mnóstwo kłopotów.

Tak wyglądały karty punktowe tego pojedynku. Totalna deklasacja

5/12

Ostrzeżenie dla Polaka za uderzenie poniżej pasa. Został mu odjęty punkt.

5/12

To wygląda bardzo, bardzo źle. Sędzia zwraca uwagę Kownackiemu, by ten pokazywał więcej aktywności w ringu. Helenius trafia cios za ciosem. Polak znów znalazł się w tarapatach, kolejny raz w końcówce.

ADAM KOWNACKI ZDYSKWALIFIKOWANY!

Cała sportowa Polska ściska kciuki mocno za Adama Kownackiego. To bardzo ważny pojedynek dla naszego pięściarza.

Tak wyglądały karty punktowe tego pojedynku. Totalna deklasacja

Przed walką wieczoru jeszcze jeden pojedynek - Sanchez vs Ajagba.

Trwa co-main event gali w Las Vegas.

Pojedynek, który poprzedzał starcie Adama Kownackiego i Roberta Heleniusa zakończony przed czasem. "Big Baby" Jared Anderson wygrywa!

Cios poniżej pasa w wykonaniu Adama Kownackiego, gdy pojawiły się kłopoty. Dwa razy mocno pocelowany Polak i znów zrobiło się gorąco. Oko doskwiera "Babyface'owi"...

Ajagba na deskach! Nigeryjczyk otrzymał potężny lewy cios i ma teraz poważne problemy. Kubańczyk się rozpędza!

Zupełnie inne oblicze tej drugiej odsłony. Kownacki dużo aktywniejszy i częściej atakował. Co najważniejsze, nieco uspokoił się "Babyface", nie było aż tylu trudnych chwil. Ale problemy sprawia lewe oko Polaka.

Jednogłośną decyzją sędziów wygrywa Frank Sanchez. Przed nami już tylko walka wieczoru 

Adam Kownacki już gotowy do wyjścia do ringu. Ostatnie chwile przed starciem.

W tym momencie konferansjer ogłasza, że był to techniczny nokaut.

W Las Vegas pojawiły się największe gwiazdy. Shaq O'Neal, Magic Johnson... Ale najważniejsze postacie wyjdą ze swoich pomieszczeń za chwilę!

Fury jeszcze się dogrzewa. Jest gotów, by wyjść do ringu!

Czemu walka się opóźnia? Jest problem z rękawicami Wildera.

DEONTAY WILDER RUSZA W STRONĘ RINGU!

TYSON FURY ZMIERZA DO RINGU!

Obaj już w ringu gotowi do wielkiej wojny! Setki możliwych scenariuszy. Ale zwycięzca może być dziś tylko jeden! Fury czy Wilder? Czas rozstrzygnąć trylogię!

Ostatnie spojrzenia twarzą w twarz przed pierwszym gongiem!

1/12

ZACZYNAMY WALKĘ!

1/12

Pierwsza runda zdecydowanie wygrana przez Wildera. Regularne ciosy spadające na tułów Fury'ego dały przewagę. Brytyjczyk nieco uruchomił się w końcówce inauguracyjnej odsłony i trafił kilkoma ciosami. "Bronze Bomber" zdominował jednak tę rundę!

2/12

Widać, że odrobił pracę domową z ostatniej walki Wilder. Zdecydowanie lepsza runda w wykonaniu Fury'ego niż pierwsza, ale w samej końcówce znów Amerykanin zadał kilka groźniejszych ciosów.

3/12

WILDER NA DESKACH!

3/12

Uratował się Deontay Wilder! Świetny początek, wydawało się, że to on przeważał, podłączył Fury'ego, ale w końcu Amerykanin KOLEJNY RAZ w tej trylogii ląduje na deskach. Gong daje mu szansę po fenomenalnym prawym.

4/12

FURY NA DESKACH!

4/12

Ale ringowa wojna! Fury drugi raz na deskach, ale tym razem to jemu pomaga gong.

5/12

Ale z przyjemnością ogląda się ten pojedynek. Wilder i Fury nie czekają i chcą ten pojedynek skończyć jak najszybciej. Obaj mieli swoje momenty, choć najwięcej pracy znów miał sędzia. Ten, co chwilę musi rozdzielać rywali z klinczu.

6/12

Podkręca tempo Fury w ostatniej minucie tej rundy. Jedna znakomita seria Brytyjczyka sięga głowy Wildera. Kilka pojedynczych ciosów także. Amerykanin sprawia wrażenie dość zmęczonego.

7/12

Coś niesamowitego dzieje się w ringu w Las Vegas. Po ciosie w okolice ucha i podbródkowym, Wilder broni się na linach przed kolejnym nokdaunem.

8/12

Bardzo, bardzo zmęczony jest już Deontay Wilder, ale pojedynczymi akcjami pokazuje, że może jeszcze próbować coś zdziałać. Tylko, że Fury zdaje sobie z tego sprawę i spokojnie realizuje swój gameplan. Ciosy i klincz. To przynosi efekt!

9/12

Przed startem dziewiątej rundy lekarz sprawdzał jeszcze, czy Wilder może kontynuować starcie. Walka trwa dalej!

9/12

Jeden moment wystarcza Wilderowi, by nagle odzyskać siły. Jeden celny cios nieco zatrząsł Furym i Amerykanin chciał rzucić się do ataku. Fury szybko klinczuje i odpowiada kilkoma celnymi ciosami. Ile oni zdrowia zostawili już w tym ringu?! Niesamowite!

10/12

DEONTAY WILDER NA DESKACH! Minuta do końca rundy.

10/12

NIEMOŻLIWE! ALE KOŃCÓWKA RUNDY! Wilder nagle wraca do gry! Kilka ciosów mogło zmienić oblicze tej rundy! Tym razem gong pomaga Fury'emu, choć w opałach był przed chwilą Amerykanin.

11/12

NOOOOOOOOOOKAUT! TYSON FURY POZOSTAJE MISTRZEM ŚWIATA WBC WAGI CIĘŻKIEJ! Wilder padł na deski, sędzia nawet nie liczył tylko od razu przerwał starcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze