Krzysztof Głowacki - Richard Riakporhe RELACJA NA ŻYWO. Głowacki - Riakporhe WYNIK LIVE ONLINE walka Głowacki - Riakporhe runda po rundzie na żywo w INTERNECIE

i

Autor: instagram.com/r_riakporhe Krzysztof Głowacki - Richard Riakporhe RELACJA NA ŻYWO. Głowacki - Riakporhe WYNIK LIVE ONLINE walka Głowacki - Riakporhe runda po rundzie na żywo w INTERNECIE

Ostatni taniec "Główki"?

Krzysztof Głowacki poległ w 4. rundzie! Dyskusyjna decyzja sędziego, bolesna porażka Polaka [WYNIK]

2023-01-21 23:26

Krzysztof Głowacki - Richard Riakporhe WYNIK. Już przed walką mówiło się, że Krzysztof Głowacki nie jest faworytem starcia z Richardem Riakporhem i niestety potwierdziło się to w ringu. Brytyjczyk inteligentnie podkreślał przewagę między linami, a dzieła zniszczenia dokończył już w czwartej rundzie. Wtedy fantastycznie skontrował Polaka szukającego ciosów na korpus i zaczął obijać go w narożniku, a sędzia przerwał walkę w ostatnich sekundach. Jest to dyskusyjna decyzja, ale wielu ekspertów się z nią zgodziło. Poniżej nasza relacja na żywo z walki Głowacki - Riakporhe:

Na żywo

Krzysztof Głowacki - Richard Riakporhe

Witamy w relacji na żywo z walki Krzysztof Głowacki - Richard Riakporhe! Jest to co-main event gali boksu w Manchesterze, który powinien rozpocząć się ok. 21:30.

W Manchesterze trwa już trzecia najważniejsza walka - Essuman vs Kongo. Po nich w ringu pojawią się Głowacki i Riakporhe!

Essuman i Kongo skończyli właśnie 9. z 12 możliwych rund. Ostatnie minuty do walki "Główki"!

Koniec walki Essuman - Kongo! Czekamy na werdykt.

Essuman wygrał z Kongo przez decyzję. Już za chwilę walka Głowacki - Riakporhe!

Na trybunach w Manchesterze jest dziś ok. 20 tysięcy kibiców, którzy już za parę chwil będą podziwiać walkę rodaka z Polakiem.

Krzysztof Głowacki jest już w drodze na ring! Przygrywa mu zespół Dżem i "Wehikuł Czasu"!

Riakporhe również jest już w ringu! Za moment pierwszy gong!

Runda 1

Zaczynamy! 

Runda 1

To Głowacki zaczął od wywierania presji i już po 30 s zamknął rywala w narożniku. Riakporhe starał się trzymać dystans i punktować. "Główka" szukał półdystansu, ale nadział się kilka razy na pojedyncze kontry. Mocna końcówka Polaka, ale była to bardzo wyrównana runda.

Runda 2

Przez długi czas była to bardzo podobna runda do tej pierwszej. Riakporhe był dyskretny, ale w połowie starcia trafił Polaka mocnym prawym ciosem, po którym Głowacki się zachwiał! Zrobiło się gorąco, jednak "Główka" jest przyzwyczajony do takich sytuacji i przetrwał trudny moment. Po chwili został upomniany przez sędziego po klinczu. Po gongu zawrzało, a Polak sugerował, że Brytyjczyk specjalnie uderzył go głową.

Runda 3

Riakporhe jakby nieco się rozluźnił. Zaczął wyprowadzać więcej ciosów i nie dawał się tak łatwo sprowadzić pod liny. Głowacki szukał swoich szans, ale nie jest mu łatwo skrócić dystans. W końcówce nadział się na dwa mocne prawe z kontry.

Kibice są pod wrażeniem odporności Głowackiego, ale czarno widzą przebieg tej walki po trzech rundach...

Runda 4

KONIEC WALKI! CO ZA KONTROWERSJE! Było coraz więcej brudnej walki i klinczu. Głowacki stara się trafić rywala, ale ten potrafi piekielnie skontrować. Pół minuty przed końcem rundy Polak obijał korpus rywala, ale ten odpowiedział potwornym ciosem, po którym podłączył byłego mistrza świata. Zaczął obijać go w narożniku i sędzia szybko przerwał walkę!

Głowacki przyjął trzy piekielne ciosy, po czym w narożniku Brytyjczyk dokończył dzieła zniszczenia kolejnymi czterema uderzeniami. Sędzia postanowił przerwać tę walkę.

O werdykcie wypowiedział się nawet Zbigniew Boniek, który pochwalił sędziego za decyzję w ostatnich sekundach 4. rundy.

Kolejni eksperci zgadzają się z werdyktem sędziego. Prawdopodobnie była to ostatnia szansa Głowackiego na coś wielkiego...

To już koniec naszej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w portalu sport.se.pl!

Głowacki to ostatni polski mistrz świata w zawodowym boksie, a pomimo ostatnich bolesnych porażek z Briedisem i Okoliem wciąż się nie poddał. Już w zeszłym roku wrócił między liny i znokautował Francisco Rivasa Ruiza. "Główka" jest uznanym cruiserem, więc dość szybko otrzymał kolejną szansę powrotu na salony. Będzie pierwszym rywalem z tak wysokiej półki dla Riakporhe'a, który jest wielką nadzieją Brytyjczyków. 33-latek jest nieco młodszy, wyższy i cięższy, więc na pierwszy rzut oka ma lepsze warunki, jednak za Polakiem przemawia ogromne doświadczenie i głód zwycięstw. Głowacki zdaje sobie sprawę, że to prawdopodobnie jego ostatnia szansa, by osiągnąć coś jeszcze w ringu. Porażka może być gwoździem do trumny, ale kibice mają nadzieję, że pięściarz z Wałcza ponownie udowodni swoją klasę i przybliży się do walki o mistrzostwo świata. Pojedynek Głowacki - Riakporhe jest co-main eventem gali boksu w Manchesterze i powinien rozpocząć się ok. godziny 21:30!

Sonda
Kto wygra walkę Głowacki - Riakporhe?
Najnowsze