KSW 39: Ostatnia wojna Mameda Chalidowa w MMA?

2017-05-26 4:00

Ikona, legenda, fenomen - to tylko kilka określeń, jakimi można opisać Mameda Chalidowa (37 l., 33-4). Czeczeński wojownik z polskim obywatelstwem w sobotę na gali KSW 39: Colosseum zmierzy się z nową gwiazdą federacji Borysem Mańkowskim (28 l., 19-5). Niewykluczone, że będzie to ostatni bój wielkiego mistrza.Mamed to mistrz wagi średniej (84 kg), Borys dzierży pas wagi półśredniej (77 kg), a ich pojedynek na PGE Narodowym odbędzie się w umownym limicie do 82 kg. Po tej walce wygasa kontrakt Chalidowa z KSW.

- Po walce z Borysem robię 3 miesiące przerwy od treningów. Kończy mi się kontrakt i we wrześniu podejmę decyzję odnośnie do swojej przyszłości w MMA - zapowiedział Chalidow, choć mało kto wyobraża sobie kolejne gale bez czeczeńskiego gwiazdora. - Rozłożę namiot u Mameda w ogródku i będę tam koczował, dopóki nie przedłuży umowy - zapowiedział już współwłaściciel federacji KSW Maciej Kawulski.Chalidow jest niepokonany od marca 2010 roku i od tamtej pory wygrał 13 pojedynków. Dwa lata temu pokonał swojego przyjaciela Michała Materlę w boju o pas wagi średniej. Mańkowski w 2014 roku został najmłodszym mistrzem KSW, gdy pokonał. kuzyna Chalidowa, Asłambeka Saidowa.

- Mamed to ikona MMA w Polsce i mój idol. Kiedyś marzyłem, by bić się ze swoimi idolami, teraz marzę, by ich pokonywać - powiedział Mańkowski.Dziś Chalidow i Mańkowski oraz pozostałe gwiazdy KSW spotkają się o 18.00 w Amfiteatrze Bemowo (ul. Raginsa) na oficjalnym ważeniu, które będzie otwarte dla kibiców.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze