Tomasz Adamek i Mateusz Borek

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Tomasz Adamek i Mateusz Borek

Mateusz Borek zdradza, dlaczego Adamek wróci w TVP Sport, a nie w Polsacie! Mówi o promocji i przyjaźni

2022-06-22 16:08

Były mistrz świata dwóch kategorii wagowych ponownie wraca na ring. Galę z udziałem Tomasza Adamka zorganizuje Mateusz Borek. - Z Tomkiem jest tak, jak z tymi wyrokami boskimi, tylko Bóg wie, co mu wpadnie do głowy i co na samym końcu wymyśli - powiedział nam Borek.

"Super Express": - Zaskoczony, że Tomek wróci w TVP Sport, a nie na gali w Polsacie?

Mateusz Borek: - Sam go do gali na Polsacie namawiałem. Ja już tam nie pracuję, ale to właśnie ta stacja przez lata go karmiła, promowała i płaciła za jego walki. Uważałem, że to z nimi powinien przejść tą ostatnią drogę. Ostatecznie strony się nie dogadały i Tomek zadzwonił do mnie. Mówiąc brzydko obsługiwałem około 30 jego walk, narodziła się między nami bliższa znajomość, która z czasem przerodziła się w przyjaźń.

- O tym powrocie mówi się już od kilkunastu miesięcy.

- Po ostatniej walce z Jarrellem Millerem Tomek zapewniał mnie w szatni, że więcej boksować już nie chce. Minął jakiś czas i ja się z mediów dowiedziałem, że jednak znów chce wrócić. I to na trzy walki. Gdy się już do mnie odezwał, to ja mu zaproponowałem happening - wpadną jego kumple z kadry piłkarzy, trochę celebrytów, jakiś minister, sprowadzi się rywala na 6 rund i tak się Tomek pożegna z kibicami. Wybrał inaczej. Zapewniał, że jest zdrowy, codziennie biega, rusza się, że w KSW wracają do klatki równie dojrzali zawodnicy, to dlaczego on nie mógłby zrobić tego samego.

Andrzej Gołota na tajemniczym spotkaniu w Warszawie! Wiemy z kim, Andrew szykuje bombę? ZDJĘCIA PAPARAZZI

- A co na to trener Gus Carren?

- Rozmawiałem z nim kilka dni temu i pytałem, na kiedy i na ile rezerwować obóz w Blue Mountain w Szklarskiej Porębie. Gus odpowiedział, że na razie to on chciałby potrenować z Tomkiem na miejscu w USA i zobaczyć, czy on w ogóle jeszcze się do tego nadaje. To, że waży 99 kg i regularnie się rusza, to za mało. Gus chce się na własne oczy przekonać, czy Tomek widzi cios, czy nie boi się go zadać, przyjąć, jak się w ringu porusza. Powiedział, że w ciemno nie podpisze się pod powrotem Tomka między liny. I ja go rozumiem. Tomek ma wrócić w październiku, to będą cztery lata od ostatniej walki. W sporcie to wieczność, zwłaszcza gdy mówimy o zawodniku, który ma 45 lat na karku.

- Powrót Adamka planujesz w wadze bridger. Nie obawiasz się, że po wygranej zapali mu się lampka i zacznie mówić o starciu o pas?

- Pewnie, że się obawiam. Tomek to jest szaleniec. On po wygranej w pierwszej walce ze średnim rywalem może zacząć mówić o rankingu, w drugiej będzie chciał go poprawić, a w trzeciej zaatakować ten pas, by fajnie spuentować karierę. Z Tomkiem jest tak, jak z tymi wyrokami boskimi, tylko Bóg wie, co mu wpadnie do głowy i co na samym końcu wymyśli.

Tomasz Adamek totalnie odleciał. To co powiedział o wojnie w Ukrainie nie mieści się w głowie, ogromny szok

Sonda
Czy Tomasz Adamek powinien wracać do ringu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze