Mistrz świata wygrał w Lublinie, kontrowersyjny werdykt walki wieczoru. Za nami Suzuki Boxing Night IV

2021-01-24 11:55 mso
Suzuki Boxing Night IV
Autor: Materiały Prasowe Suzuki Boxing Night IV

Lublinie 23 stycznia odbyła się czwarta gala spod znaku Suzuki Boxing Night. Na "Starcia Mistrzów" zjechali się najlepsi zawodnicy z całego świata. Nie brakowało utalentowanych polskich pięściarzy, mistrza świata Gleba Bakshiego czy przybyszów z dalekiej Jordanii.

Suzuki Boxing Night IV to już historia. W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się czwarta gala boksu olimpijskiego organizowanego przy współpracy Suzuki Motor Poland i Polskiego Związku Bokserskiego. Dla kibiców pięściarstwa była to wyjątkowa gratka. W ringu stanęli zawodnicy z całego świata - część z nich zapewne odegra pierwszoplanowe skrzypce podczas kwietniowych mistrzostwach świata w Kielcach.

Niestety, nie wszystkim Polakom udało się sięgnąć po zwycięstwa. Najwięcej kontrowersji przyniósł werdykt w walce wieczoru. Niejednogłośną decyzją sędziów z mistrzem Polski Oskarem Safaryanem wygrał Czech Martin Pinc. Dla kibiców z naszego kraju bardzo ważne było takze starcie Damiana Durkacza, który wciąż pozostaje w grze o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie.

Zawodnika Concordii Knurów dzieli od tego tylko jedna wygrana. W Lublinie po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonał Alekseia Mazura, wicemistrza Rosji. Prawdziwą gratką było jednak starcie Gleba Bakshiego, mistrza świata w wadze do 75 kg z Litwinem Vitautasem Balsisem. Od początku starcia widać było wielką różnicę klas. Rosjanin dyktował tempo i pewnie pokonał swojego przeciwnika.

Suzuki Boxing Night w nadchodzącym czasie zorganizuje kolejne gale boksu olimpijskiego. Dwa najbliższe wydarzenia powrócą do Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Najnowsze