Maciej Sulęcki

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Maciej Sulęcki

Mistrz świata z uznaniem o Polaku! Mówi o dużym niebezpieczeństwie w ringu

2022-05-05 10:35

18 czerwca w Houston Maciej Sulęcki po raz drugi w karierze powalczy o tytuł mistrza świata w wadze średniej. Tym razem rywalem Polaka będzie czempion federacji WBC Jermall Charlo. "Striczu" rozpoczął już sparingi w Chicago, z kolei rywal wypowiada się o nim z dużym szacunkiem.

Pierwszej mistrzowskiej walki Sulęcki nie wspomina najlepiej. W czerwcu 2019 roku Polak mierzył się w Providence z Demetriusem Andrade i w oczach wszystkich sędziów przegrał każdą z 12 rund. Do tego rywal powalił go na deski już w 1. rundzie.

Po trzech latach Sulęcki stanie przed drugą szansą wdrapania się na bokserski tron, ale to ponownie rywal jest zdecydowanym faworytem bukmacherów. Pięściarz z Warszawy od kilkunastu dni przebywa już w USA, gdzie w Chicago przygotowuje się pod okiem Pawła Kłaka i Andrzeja Fonfary.

Mateusz Borek szykuje wielką awanturę w ringu! Znamy coraz więcej szczegółów

Maciej Sulęcki szczerze o swoim występie po 16 miesiącach przerwy

Sulęcki ma już za sobą pierwszy 6-rundowy sparing, z kolei Charlo w jednym z wywiadów z dużym szacunkiem wypowiedział się o naszym reprezentancie.

- Jestem zachwycony tym, że wracam na ring w Houston. Będę miał okazję zaprezentować się przed swoimi kibicami. Jestem gotowy dać wielki bokserski pokaz. Sulęcki to twardy zawodnik, nigdy nie przegrał przed czasem. Na pewno będzie głodny sukcesu i będzie niebezpieczny w ringu. Będę na to gotowy i zamierzam pokazać coś specjalnego 18 czerwca - przyznał Charlo.

Mariusz Wach szczery do bólu po zaręczynach z Dominiką Tajner. Tak wypowiada się o ukochanej, padło wymowne słowo [TYLKO U NAS]

Sonda
Czy Maciej Sulęcki pokona Jermalla Charlo i zostanie mistrzem świata?
Najnowsze