Najgorsi bokserzy świata zawalczą między sobą. Nie uwierzysz, ile razy przegrywali

2019-10-17 17:23 MSo
walczący bokserzy
Autor: TOMASZ RADZIK SE walczący bokserzy

Na galach boksu często mierzą się nie tylko najlepsi zawodnicy świata, ale również ci nieco słabsi. Jedną z ciekawszych atrakcji jednej z gal w Wielkiej Brytanii będzie zacięty pojedynek dwóch najsłabszych pięściarzy. Podsumowując ich bilans - razem stoczyli 199 pojedynków. Dla jednego z nich będzie to jubileusz i setna walka w karierze.

Jamie Quinn i Qasim Hussain zmierzą się w pojedynku na gali w Oldham, brytyjskiego miasta położonego niedaleko Manchesteru. Ich walka będzie dość nietypowa - bokserzy stoczyli łącznie 199 starć w bokserskim ringu i, jak nietrudno się domyślić, nie wygrali ich zbyt wielu.

Lepszy bilans ma 29-letni Quinn, który z dotychczasowych dziewięćdziesięciu dziewięciu walk wygrał pięć, przegrał dziewięćdziesiąt dwie, a pozostałe dwie zakończyły się nierozstrzygnięte. To będzie jego jubileusz. Do ringu wyjdzie po raz setny w zawodowej karierze!

Jego rywal Qasim Hussain wygrał cztery walki, podobnie jak w przypadku Quinna dwie zakończyły się bez werdyktu, a pozostałe dziewięćdziesiąt cztery przegrał. Interesująca jest natomiast liczba porażek przez nokaut w ich wykonaniu - są to kolejno trzy i dwie.

Dla Hussaina jest to szansa na przełamanie, ponieważ na zwycięstwo czeka już trzy lata. Jamie Quinn wygrał ostatnio w marcu z Samem Larkinem. 29-latek ma też już zaplanowany kolejny pojedynek, który stoczy w grudniu z Jimmym Firstem. Walka Quinna z Hussainem odbędzie się 26. października.

Najnowsze