Michał Cieślak i Lawrence Okolie

i

Autor: fot. Mark Robinson/Matchroom Boxing Michał Cieślak i Lawrence Okolie

Okolie przed walką o tytuł mistrza świata z Cieślakiem: Michał jest dobry, ale ja jestem wyjątkowy

2022-02-23 15:36

Już w niedzielę walka, na którą czeka cała bokserska Polska. Michał Cieślak zmierzy się w Londynie z Lawrencem Okoliem, a stawką batalii w O2 Arenie będzie pas mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. Brytyjczyk wypowiada się o naszym reprezentancie z dużym szacunkiem, ale jednocześnie zaznacza, że jest znacznie lepszym pięściarzem i to on będzie górą w stolicy Anglii.

Dla Okoliego będzie to druga obrona mistrzowskiego pasa. Brytyjczyk sięgnął po pas w marcu zeszłego roku, pokonując w 6. rundzie Krzysztofa Głowackiego. We wrześniu bez większego kłopotu poradził sobie z kolei z Dilanem Prasoviciem i teraz jego rywalem będzie Cieślak.

Bukmacherzy stawiają Okoliego w roli zdecydowanego faworyta, ale zdecydowana większość ekspertów nie ma złudzeń, że Cieślak będzie najtrudniejszym rywalem w jego dotychczasowej karierze. Sam zainteresowany o Polaku również wypowiada się z dużym szacunkiem, ale niemal w każdy wywiadzie zaznacza, że wygra przed czasem.

Eksperci typują walkę Cieślaka o tytuł mistrza świata! Zdania podzielone! [TYLKO U NAS]

Nie inaczej było w rozmowie z prestiżowym magazynem "The Ring". Na łamach "Biblii boksu" Okolie przyznał, że Cieślak ma duże doświadczenie i bardzo dobrą technikę.

- Moim zdaniem Cieślak należy do czołowej "10" pięściarzy wagi junior ciężkiej i na pewno będzie dla mnie dużym zagrożeniem w ringu. Jest jednak jedna mała różnica - on jest po prostu dobrym zawodnikiem, za to ja jestem wyjątkowy - przyznał bez ogródek.

Okolie wygrał wszystkie 17 walk, a czego aż 14 przed czasem. Ostatnich siedmiu rywali Brytyjczyka nie zdołało dotrwać do ostatniego gongu. Z kolei Cieślak ma na koncie jedną porażkę - w styczniu 2020 roku lepszy od Polaka okazał się Ilunga Makabu. Stawką pojedynku w Kinszasie był pas mistrza świata federacji WBC.

Szpilka szczerze o walce Cieślaka! Dla niego to morderca o twarzy mordercy, mówi o wyrywaniu serca [TYLKO U NAS]

Sonda
Czy Michał Cieślak zostanie mistrzem świata?
Raubo, Szpilka, Kostyra. Eksperci typują walkę Cieślak - Okolie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze