Polak zawalczy o mistrzostwo świata! Wielkie wydarzenie, Mateusz Borek się nam wygadał

2022-01-07 17:34
Michał Cieślak
Autor: fot. Sebastian Wielechowski/Super Express Michał Cieślak

Oficjalnie wiadomo już, że 27 lutego polski pięściarz ponownie stanie przed szansą na mistrzostwo świata! Właśnie wtedy do ringu wejdą Michał Cieślak (21-1, 15 KO) i Lawrence Okolie (17-0, 14 KO). Stawką ich walki będzie pas federacji WBO w kategorii junior ciężkiej, będący obecnie w posiadaniu Brytyjczyka. O tej walce Mateusz Borek opowiedział „Super Expressowi” już dwa dni przed publicznym ogłoszeniem!

Kolejna wielka chwila polskiego boksu. Michał Cieślak uznawany jest za najlepszego obecnie polskiego pięściarza, a 27 lutego stanie przed szansą przejścia do historii. 32-latek zmierzy się z Lawrencem Okolie’em o mistrzostwo świata federacji WBO w kategorii junior ciężkiej. Jest to dywizja, w której przez wiele lat sukcesy odnosili m.in. Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek i Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Teraz Cieślak może zrównać się z legendarnymi pięściarzami, jednak przed nim niezwykle trudne zadanie. Panujący czempion uchodzi za najlepszego „cruisera” wśród obecnych zawodników, a o jego sile przekonali się m.in. Krzysztof Głowacki i Nikodem Jeżewski.

Tomasz Adamek szczerze o piciu alkoholu! Jego organizm się zbuntował [TYLKO U NAS]

Michał Cieślak o walce o mistrzostwo myślał od dłuższego czasu:

Cieślak o tytuł mistrza świata w Polsce?! "Już muszą mnie hamować"

Cieślak – Okolie o mistrzostwo świata

W marcu poprzedniego roku Okolie znokautował „Główkę” w 6. rundzie starcia o tytuł federacji WBO. Od tamtej pory oficjalnie panuje jako mistrz świata, a w grudniu 2020 r. w 2. rundzie pokonał Nikodema Jeżewskiego. Teraz Brytyjczyk po raz trzeci zawalczy z polskim pięściarzem, o czym już dwa dni przed oficjalną informacją opowiedział nam Mateusz Borek. Słynny dziennikarz sportowy i bokserski promotor wyznał w rozmowie z Rafałem Mandesem, że walka Cieślak – Okolie jest już na ostatniej prostej.

Adam Kownacki zdradza powody przeprowadzki! W tle szczepienia dzieci [TYLKO U NAS]

- Otarło mi się o uszy, że nasz najlepszy obecnie pięściarz Michał Cieślak na przełomie lutego i marca ma się zmierzyć z Lawrencem Okoliem. To najtrudniejszy scenariusz, by sięgnąć po pas w tej kategorii. Ja wiem, że Michał jest odważny, że może przenosić góry, ale jest kilku słabszych czempionów w junior ciężkiej od Okoliego. Trudno mi też sobie wyobrazić, by ktoś inny mógł zdobyć tytuł w tym roku – stwierdził właściciel MB Promotions.

Sonda
Czy Michał Cieślak zostanie mistrzem świata?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze