Fiodor Czerkaszyn

i

Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Fiodor Czerkaszyn w sobotę wystąpi na gaki KnockOut Boxing Night 18 w Zakopanem

Polski pięściarz zachwycił "Biblię boksu". Kolejny pokaz "Magika" w Zakopanem

2021-10-22 13:32

Fiodor Czerkaszyn stoczy dziś kolejną walkę wieczoru w swojej karierze. Na gali KnockOut Boxing Night 18 jego rywalem będzie Gonzalo Gaston Coria. To ma być ostatni przystanek przed wylotem do USA.

W Polsce o talencie Czerkaszyna napisano już wszystko. O Ukraińcu z polskim korzeniami i obywatelstwem zaczynają jednak wspominać także eksperci zza granicy. Pięściarz Knockout Promotions trafił właśnie na łamy niezwykle prestiżowego magazynu "The Ring" zwanego "Biblią boksu". To nie przypadek.

- Fiodor to wielki talent, ale także bardzo dojrzale podchodzący do życia człowiek. Mamy pomysł, żeby częściowo skierować jego karierę na amerykańskie tory. W Stanach Zjednoczonych planujemy Fiodora powoli i mądrze promować - powiedział Andrzej Wasilewski, szef Knockout Promotions.

Mateusz Borek stanął z nim twarzą w twarz! O tym zdjęciu będzie głośno!

Sam "Magik" ze spokojem podchodzi do coraz większego zainteresowania swoją osobą.

- Mi zależy tylko na tym, by wyjść na ring i swoim boksem uradować kibiców. Taki jest cel także na Zakopane. Reszta w rękach mojego promotora. Z panem Andrzejem bardzo dobrze mi się współpracuje, cieszę się, że daje mi takie szanse. To bardziej mobilizacja, ale z drugiej strony też duże napięcie, gdy ktoś czegoś od ciebie oczekuje. Staram się jednak od tego odcinać, robię wszystko co mogę, a jak będzie to tylko pan Bóg wie. Wierzę jednak bardzo mocno, że razem z Andrzejem wejdziemy na szczyt. - przyznał Czerkaszyn w rozmowie z "Super Expressem".

Sonda
Czy Fiodor Czerkaszyn będzie kiedykolwiek mistrzem świata?

Wasilewski dużo mówi o wyjeździe Czerkaszyna do USA, ale Fiodor nie przepadnie polskiej publiczności.

- To nie będzie ostatnia walka Czerkaszyna w Polsce, ale już po jego poprzednim występie planowaliśmy, że kolejny pojedynek stoczy w USA. Chciałbym, żeby Fiodor dostał optymalną szansę osiągnięcia czegoś dużego w wadze średniej, walcząc w Stanach Zjednoczonych lub na Wyspach Brytyjskich, ale miał też kontakt z polskim kibicem. Idealna układ to dwie walki w USA, jedna w Polsce. Na razie bardzo dobrze układa się współpraca Fiodora z trenerem Andrzejem Liczikiem, już nam się wydaje, że pod skrzydłami nowego trenera się rozwinął, ale na razie oceniamy po sparingach. Poczekajmy na walkę - zdradził Wasilewski w magazynie "W Ringu" w Kanale Sportowym.

Adam Kownacki po raz drugi został ojcem! To zdjęcie chwyta za serce

Fiodor Czerkaszyn o walkach polsko-polskich: Niech decydują kibice
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze