Postraszą na zamku. Za nami ważenie gali w Gniewie

2021-03-04 19:21 RaMa
Paweł Augustynik i Max Miszczenko
Autor: fot. Rafał Mandes/Super Express Paweł Augustynik i Max Miszczenko

Za nami oficjalna ceremonia ważenia przed galą Queensberry Polska: "Bitwa o Gniew II". W walce wieczoru o pas WBC Silver International Paweł Augustynik (12-0, 5 KO) zmierzy się z Maksem Miszczenko (7-1, 3 KO).

Mając na uwadze specyficzne miejsce, które będzie areną zmagań pięściarzy podczas jutrzejszej gali w Gniewie, należy odnieść się do etosu rycerskiego. Wiele osób nie widzi na co dzień pracy, zaangażowania i wyrzeczeń pięściarzy szykujących się do pojedynku, przez co zakrzywiony jest obraz samej dyscypliny, jak i zawodników, stawiających na szali nie tylko swoją dumę, ale niejednokrotnie zdrowie.

WIELKA PRZEWAGA Błachowicza w walce z Adesanyą! Na to niewielu zwraca uwagę [WIDEO]

Walka bokserska to rodzaj swoistej bitwy, gdzie siła mięśni jest tylko jedną ze składowych sukcesu. Podobnie jak podczas średniowiecznych turniejów rycerskich, tak i w boksie, liczą się: samodyscyplina, męstwo, a przede wszystkim ściśle określone zasady, których nieprzestrzeganie może prowadzić do utraty honoru. Mimo to na końcu i tak liczy się sława, nieodzowny element rywalizacji, pozwalający stać się wojownikom nieśmiertelnymi.

Tak wygląda teraz Andrzej Gołota. Zdjęcie żony pokazuje, jaka jest prawda o jego życiu

Nie ma krzty przesady w stwierdzeniu, że boks to sport bardzo podobny do szachów, które są analogią bitwy, gdzie rozum to główny składnik, dzięki któremu odnosi się zwycięstwa. Również w czasach rycerskich szachy były odzwierciedleniem etosu rycerskiego, gdzie dwóch przeciwników rozstawiało swoje szyki frontalnie. Podobnie jest w ringu. Pięściarze stoją twarzą w twarz z przeciwnikiem i swoimi słabościami.

Schudł i wraca na ring! Ruiz poznał rywala. Pokonał go Kownacki

"W dniu, w którym ucieknę, lęk wygra pierwszą bitwę". Ten cytat z powieści Jo Nesbø pt. "Czerwone gardło" idealnie wpisuje się w etos współczesnych rycerzy. Podczas bitwy nie ma miejsca na tchórzostwo i pięściarze wiedzą o tym bardzo dobrze.

Wyniki ważenia:

Waga półciężka: Paweł Augustynik (79,0 kg) vs. Max Miszczenko (78,8 kg) – walka o pas WBC Silver International

Waga junior ciężka: Michał Soczyński (90,6 kg) vs. Michał Czykiel (90,2 kg)

Waga średnia: Ryszard Lewicki (73,3 kg) vs. Piotr Brzoska (73,2 kg)

Waga półciężka: Karol Długosz (80,5 kg) vs. Krzysztof Stawiarski (79,9 kg)

Waga ciężka: Kamil Mroczkowski (121,0 kg) vs. Artsiom Charniakevich (96,0 kg)

Waga półciężka: Ihosvany Garcia (78,5 kg) vs. Yuirii Popovich (79,2 kg)

waga junior półśrednia: Islam Mayrasultanov (63,4 kg) vs. Radomir Obruśniak (63,3 kg)

Waga półciężka: Wiktor Szadkowski (80,9 kg) vs. Eryk Ciesłowski (80,8 kg)

Gala grupy Queensberry Polska odbędzie się w piątek, 5 marca. Początek transmisji od 18:00 na Polsat Sport Fight, od 20:00 na kanale Polsat Sport.

Sponsorem głównym gali w Gniewie jest Energa Grupa Orlen.

Będzie ekstra premia dla zwycięzcy Gromdy! Zarobi więcej od mistrzów świata w boksie [TYLKO U NAS]

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze