Przemysław Saleta

i

Autor: Bławicki Piotr Przemysław Saleta

Przemysław Saleta pokazał wielką bliznę. "Pamiątka" po walce o życie córki [ZDJĘCIE]

2018-10-21 11:47

Przemysław Saleta w grudniu 2007 roku rzucił wszystko, by pomóc swojej ukochanej córeczce Nicole. Dziewczynka potrzebowała przeszczepu nerki. Były zawodnik sztuk walki postanowił pomóc dziecku i oddał swoją. Po operacji pozostała mu "pamiątka" do końca życia. W sieci pojawiło się zdjęcie Salety bez koszulki, na którym widać ogromną bliznę.

Gdy w grudniu 2007 roku Przemysław Saleta przechodził operację, nie liczyło się dla niego nic innego niż zdrowie i życie jego córeczki Nicole. Nie zważając na ewentualne konsekwencje, sportowiec oddał dziecku swoją nerkę i został prawdziwym bohaterem. Niedługo później wrócił do ciężkich treningów, choć był mocno osłabiony. - Jeszcze niedawno nie było maszyny, na której bym nie brał maksymalnych ciężarów. Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej, ale i tak to jest 30, najwyżej 40 procent prawdziwego Przemka Salety. Jestem słaby jak dziecko. Blizna boli mnie przy każdym gwałtownym ruchu - mówił wówczas.

Historię mistrza świata w kick-boxingu z 1990 roku szeroko opisywał "Super Express". Nasi fotoreporterzy odwiedzili Saletę na sali treningowej, gdy walczył o powrót do formy.

Przemysław Saleta, Super Express

i

Autor: Super Express Niedługo po operacji Przemysław Saleta był bohaterem reportażu w "Super Expressie"

Od zabiegu minęło już prawie jedenaście lat. Przemysław Saleta czuje się dobrze i czerpie z życia. Na najnowszym zdjęciu z Tajlandii widać jednak ogromną bliznę. To pozostałość po najważniejszej walce w jego życiu - walce o życie swojego dziecka. Fotografia została opublikowana na facebookowej stronie "Men's Over40".

"Przemek Saleta dzisiaj odpoczywa. W końcu kiedyś trzeba. A jak sami wiecie regeneracja to podstawa każdej działalności sportowej. A, że w Tajlandii słońce dopisuje to trzeba je wykorzystać. Tak więc korzystamy z tego, co jest nam dane i z uśmiechem spędzamy niedzielę" - napisano przy zdjęciu Salety.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze