Tomasz Adamek ma propozycję pożegnalnej walki. Wiadomo, kiedy miałby ją stoczyć!

2019-09-18 18:34 MSo
Tomasz Adamek
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Tomasz Adamek

Jeden z najlepszych polskich bokserów w historii, Tomasz "Góral" Adamek chciałby po raz ostatni pożegnać się z polskimi fanami. Były mistrz świata w boksie przyznał, że otrzymał propozycję pożegnalnej walki, a także kiedy miałoby do niej dojść. Wiadomo też, jak wyobraża sobie ostatnie chwile w ringu!

Tomasz Adamek stoczył w zawodowej karierze 59 pojedynków w różnych kategoriach wagowych - wygrał aż 53 z nich. Przegrywał m.in. z Witalijem Kliczko o pas mistrza świata WBC w królewskiej dywizji. Niestety, zdecydowanie przegrał. Od tego czasu wchodził do ringu jeszcze trzynastokrotnie.

Ostatni raz pojawił się między linami w październiku 2018 roku, gdy mierzył się z Jarrellem Millerem, został znokautowany już w drugiej rundzie. - Pogadaliśmy sobie długo w nocy i doszliśmy do wniosku, że nie zorganizujemy pożegnalnej walki. To nie ma sensu - przyznawał wówczas Mateusz Borek.

Okazuje się, że plany mogły się od tego czasu nieco zmienić. W rozmowie z Telewizją Polską, Adamek przyznał, że ma propozycję ostatniego, sześćdziesiątego zawodowego pojedynku. - Jest propozycja, żeby pod koniec listopada zaboksować w Polsce - nie ukrywa.

"Góral" przyznał też, jak wyobraża sobie samo pożegnanie po stoczonym pojedynku. Po walce polski bokser chciałby wziąć mikrofon do ręki i ostatni raz podziękować wszystkim fanom za to, jak wspierali go przez całą karierę!

Najnowsze