Tyson Fury kontra Deontay Wilder 3. Znamy datę pojedynku

2020-07-01 17:19 Marek Żochowski
Tyson Fury - Deontay Wilder
Autor: EAST NEWS Tyson Fury - Deontay Wilder

Wiadomo kiedy, ale na razie jeszcze nie jest pewne gdzie. Organizatorzy trzeciej bokserskiej walki o tytuł WBC pomiędzy Tysonem Furym a Deontayem Wilderem wyznaczyli datę pojedynku, którego rozegranie opóźniła pandemia koronawirusa.

Przedstawiciel amerykańskiej firmy promotorskiej Top Rank Brad Jacobs poinformował, że przeprowadzenie trzeciego starcia gigantów pięści planowane jest na 19 grudnia 2020 roku. – Mamy nadzieję, że do tego czasu wszystko zacznie wracać do normy – stwierdził Jacobs. Na razie bowiem koronawirusowe problemy dają jeszcze znać o sobie, bo nie ustalono do tej pory miejsca pojedynku. – Rozglądamy się za opcjami lokalizacyjnymi na całym świecie, by znaleźć tę najlepszą. Będziemy zawężać opcje i w końcu do czegoś nas to doprowadzi – dodał Jacobs.

Prezes PZB o Masternaku: Chcemy dać mu zarobić. Oby został przy boksie olimpijskim!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Niepokonany 21-letni pięściarz NIE ŻYJE. Zmarł na raka

Jednym z pomysłów jest zorganizowanie walki w Las Vegas, a innym – w Australii, choć w tym przypadku mówi się także o sobocie, 26 grudnia, tak by w Europie transmisja telewizyjna miała miejsce dzień wcześniej, w Boże Narodzenie. – Jeśli chcesz przyjechać do jednego z najbezpieczniejszych miejsc na świecie i mieć zagwarantowaną frekwencję, to możliwe, ze Australia jest właściwym wyborem – powiedział promotor bokserski Dean Lonergan.

Cios w serce Adama Kownackiego. Odszedł jego najlepszy przyjaciel [ZDJĘCIE]

Na razie firma Top Rank nie jest nawet pewna, o jakiej widowni może myśleć. Trwają rozmowy i szukanie właściwych rozwiązań w dobie zaostrzonego reżimu sanitarnego. Jacobs zadaje pytania: – Mała hala na 1000 osób, a może taka na 15 000, ale tylko z 3000 widzów w środku? Jak blisko siebie ludzie mogliby siedzieć? To olbrzymie przedsięwzięcie, by zrobić ten kolejny ważny krok. Badamy wszelkie ewentualności – zapewnił.

Kiedy rewanż Artur Szpilka - Siergiej Radczenko? "Szpila" wskazał możliwy termin

Pierwsza walka Fury – Wilder odbyła się w grudniu 2018 i zakończyła się remisem. Po raz drugi bokserzy skrzyżowali rękawice 20 lutego 2020 r. i ta potyczka została zdominowana przez „Króla Cyganów”, który zdemolował Wildera, kończąc zabawę w siódmej rundzie.

Najnowsze