Tyson Fury, Oleksandr Usyk

i

Autor: Nick Potts/PA/AP, East News

Tyson Fury zszokował propozycją walki i nadział się na kontrę. Usyk wygarnął mu bezlitośnie, w tle wielkie pieniądze

2022-06-30 13:27

Tyson Fury niewątpliwie zapisał się już w historii boksu. Wciąż jest niepokonany, a jego mistrzowska trylogia z Deontayem Wilderem będzie wspominana latami. Zdaniem wielu kibiców jest najlepszym pięściarzem na świecie, jednak po niedawnej wygranej z Dillianem Whyte'em ogłosił zakończenie kariery. Później zszokował propozycją walki z Ołeksandrem Usykiem i nadział się na kontrę. Ukrainiec bezlitośnie mu wygarnął, a w tle są wielkie pieniądze.

Fury stoczył już 33 zawodowe walki, a wciąż jest niepokonany. Jego nieskazitelny bilans 32-0-1 robi wrażenie, tym bardziej że jedyny pojedynek niezakończony jego zwycięstwem przyniósł masę kontrowersji. Była to pierwsza mistrzowska walka z Wilderem, której werdykt doprowadził do rewanżu. W nim Brytyjczyk nie dał szans mistrzowi WBC i przejął jego tytuł. Dominację potwierdził w trzecim starciu, ponownie nokautując Amerykanina. W kwietniu tego roku "Gypsy King" przystąpił do obrony pasa z Dillianem Whyte'em i znokautował rodaka w 6. rundzie. Fani już przed tym pojedynkiem rozpoczęli spekulacje o ewentualnej walce unifikującej wszystkie pasy wagi ciężkiej z Ołeksandrem Usykiem bądź Anthonym Joshuą. Fury postanowił jednak zakończyć karierę i przyznaje, że może wrócić do ringu jedynie za gigantyczne pieniądze. Po dwóch miesiącach od przejścia na emeryturę zszokował propozycją walki, a teraz nadział się na ripostę.

Brutalna ocena powrotu Tomasza Adamka. Niektórym zrobi się naprawdę głupio! Mocne słowa Wasilewskiego

Niewiarygodne, jak Artur Szpilka wyglądał w młodości!

Fury zszokował propozycją walki. Nadział się na kontrę. Usyk wygarnął mu bezlitośnie

Już 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej dojdzie do rewanżu pomiędzy Usykiem a Joshuą. Na szali znajdą się 4 tytuły mistrzowskie (WBA, IBF, WBO, IBO), ale to starcie nie grzeje szczególnie Fury'ego. Jego zdaniem bańka wokół "AJ" pękła skoro przegrał już dwa razy. Mistrz WBC bezlitośnie przejechał się po rodaku w związku z porażką z "grubasem" [Andy Ruiz Jr. - przyp. red.] i zawodnikiem wagi średniej [Usykiem]. "Gypsy King" przyznał, że normalnie nie myślałby o walce z Ukraińcem, jednak może wyjść z nim do ringu za pół miliarda! Do tego chciałby odkupić swój naród, gdyż jest pewny, że Joshua ponownie przegra. Jest też pewny, że miotałby Usykiem. Ten postanowił odpowiedzieć na szokujące wyzwanie. 

To był wyjątkowy dzień dla Andrzeja Gołoty. Zmieniło się wszystko, a żona zdradziła prywatne szczegóły

Sonda
Czy Tyson Fury wróci do ringu?

Przed walką z Joshuą obecny mistrz nie gryzł się w język, mówiąc o Furym. - On twierdzi, że nie chce ze mną boksować, bo nie jestem na jego poziomie. Fury się mnie boi - wypalił Usyk. - 500 milionów funtów za walkę? On chyba żartuje. Też mogę powiedzieć, że tyle chcę. I co? - dodał, śmiejąc się z pomysłu Brytyjczyka. By plany walki Fury - Usyk mogły być realizowane, Ukrainiec musi najpierw obronić pasy w rewanżu z Joshuą. Następnie okaże się, czy "Gypsy King" da się skusić na powrót ze sportowej emerytury.

Największe skandale i kontrowersje w historii boksu | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze