Usyk - Chisora O KTÓREJ GODZINIE walka dzisiaj? Usyk - Chisora GODZINA KIEDY walka Usyk - Chisora

2020-10-31 17:50 CH
Oleksandr Usyk - Dereck Chisora
Autor: Matchroom Boxing Oleksandr Usyk - Dereck Chisora

Usyk - Chisora O KTÓREJ GODZINIE walka dzisiaj? Gala w Londynie: O KTÓREJ Usyk - Chisora GODZINA walki Usyk - Chisora KIEDY walka. Kibice boksu odliczają już godziny dzielące ich od tej hitowej walki. Już w sobotni wieczór dojdzie wreszcie do wyczekiwanego starcia - Oleksandr Usyk kontra Dereck Chisora. Ukrainiec i Brytyjczyk mieli stoczyć tę walkę w maju, ale przez pandemię pojedynek został odwołany i przełożony na 31 października czyli dzisiaj. Co zatriumfuje w ringu w Wembley Arena - szybkość i technika Usyka czy brutalna siła Chisory? Gala w Londynie 31.10.2020 O KTÓREJ GODZINIE Usyk - Chisora GODZINA początku walki.

Na żywo

Oleksandr Usyk - Dereck Chisora

Witamy w relacji na żywo z hitowej walki bokserskiej Oleksandr Usyk - Dereck Chisora! Pojedynek wagi ciężkiej rozpocznie się w sobotę około godziny 23:15. Zapraszamy!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z walki pomiędzy Oleksandrem Usykiem, a Dereckiem Chisorą!

Na ten pojedynek czeka cały bokserski świat! Niektórzy mówią, że to najważniejsze starcie tego roku i wcale nie jest to zbyt wielką przesadą. Po raz drugi w swojej karierze niepokonany Usyk stanie do walki w kategorii ciężkiej. Ale to będzie pierwsze tak duże wyzwanie przed reprezentantem Ukrainy. Bo Chazz Witherspoon był rozgrzewką przed tym co Usyka czeka obecnie.

Bo Dereck Chisora to przynajmniej o dwie pułki lepszy zawodnik niż pierwszy rywal Ukraińca w wadze ciężkiej. Dla Brytyjczyka dzisiejsze starcie może być ostatnią okazją na to, aby otworzyć sobie drogę do ważnych pojedynków. Bo jeśli za około godzinę Chisora okaże się gorszy od Usyka, będzie mógł w zasadzie pożegnać się z marzeniami.

Trwa właśnie ostatnia walka przed starciem wieczoru. Lee Selby mierzy się z George'm Kambososem Jr. Za nami już pięć rund z dwunastu.

Tymczasem z najbliższej odległości walkę Usyk - Chisora oglądał będzie Anthony Joshua. Niewykluczone, że Brytyjczyk zmierzy się z reprezentantem Ukrainy, jeśli ten wygra kolejne walki. Bo w końcu po to Usyk zmieniał wagę cruiser na ciężką.

Pojedynek Selby'ego i Kampososa był bardo wyrównany. Sędziowie zadecydowali, że zwycięzcą tego starcia został Kamposos. Już za kilka minut starcie wieczoru!

Czas na wielkie emocje! Chisora zmierza już do ringu.

Jest również i Usyk. Obaj panowie już na scenie. Ringową wojnę czas zacząć!

Zaczynamy!

I runda

Niesamowicie ofensywnie zaczął Chisora. Od razu ruszył do przodu i obsypywał rywala bardzo mocnymi cisami. Usyk jakby zaskoczony atakami Brytyjczyka, cały czas na wstecznym i z bardzo małą liczbą ciosów wyprowadzonych. Szukał przede wszystkim klinczu. Dużo uderzeń Chisory spadło na korpus Usyka.

II runda

Nieco żywszy na to starcie wyszedł Usyk. Nadal nie mógł jednak wstrzelić się ciosem, bo przeciwnik ku zaskoczeniu dobrze pracuje na nogach i to w zasadzie on wywierał presję. Ukrainiec przyjął nieco mniej ciosów niż kilka minut wcześniej, ale nadal wygląda na jakby przestraszonego. Pod koniec rundy Usyk przyjął trzy potężne ciosy.

III runda

Bardzo dużo ciosów na korpus wyprowadza Chisora. Usyk wygląda, jakby zupełnie nie spodziewał się takiego stylu walki ze strony rywala. Wciąż mało wyprowadzanych ciosów z jego strony, choć jeden lewy doszedł. Brytyjczyk pokazuje to, o czym zawsze mówi, uwielbia wdawać się w bijatykę i to doskonale widać. Pod koniec starcia Chisora wyglądał na nieco... zmęczonego.

IV runda

Nieco bardziej wyrównana runda, chyba najbardziej ze wszystkich dotychczasowych. Widać, że Chisorę dużo kosztował ostry start, a Usyk jest zdecydowanie lepiej przygotowany pod kątem fizycznym, ale nadal zadaje zbyt mało ciosów.

V runda

W momencie, gdy Brytyjczyk nie idzie tak odważnie do przodu, punktować zaczyna Usyk. Jego ciosy są zdecydowanie szybsze i Chisorze trudno ich unikać. Reprezentant Wielkiej Brytanii już zdecydowanie bardziej statycznie, mniej ataków. Chisora dwukrotnie mocno trafiony lewym sierpowym.

VI runda

Bardzo ciężko w przerwie oddychał Chisora, co ewidentnie pokazuje, że mocny start dużo go kosztował. Usyk teraz nie ma problemów, żeby uciekać przed ciosami rywala. I teraz to jego uderzenia dochodzą częściej. Brytyjczyk ewidentnie poluje już na jeden, kończący sierpowy.

VII runda

Praca nóg Usyka zawsze robiła wrażenie i nie inaczej jest dzisiaj. Coraz trudniej go upolować ciosem, ale mimo tego Chisora posłał kilka mocnych uderzeń. Więcej znów bił Ukrainiec i co najważniejsze, były to ciosy celne. Kolejna bardzo wyrównana runda, choć pod koniec Usyk mocno podkręcił tempo.

VIII runda

Coraz śmielej w ringu poczyna sobie Usyk. Teraz to on jest stroną przeważająca i punktującą rywala. Chisora coraz częściej "jedzie" na wstecznym biegu i nie ma żadnego pomysłu, jak odgryźć się bardzo mobilnemu rywalowi. Potężne sierpowe zaczynają dochodzić do szczęki Brytyjczyka.

IX runda

Niektóre ataki Chisory wyglądają bardzo rozpaczliwie. Bo zamaszyste sierpowe są jedynym ratunkiem dla Brytyjczyka. Usyk natomiast wciąż doskonale pracuje na nogach, wyprowadza bardzo szynkie ciosy, których rywal chyba nawet nie widzi. Chociaż w tej rundzie zabrakło przyspieszenia ze strony Ukraińca.

X runda

Jakby nieco lepsza runda w wykonaniu Chisory. Brytyjczyk wyprowadził więcej ciosów niż w ostatnich minutach. Usyk nie miał jednak problemów, aby uciec przed większością z nich. Jednak i on sam nie zaatakował odważniej. Sędziowie punktowi mogą mieć naprawdę dużo pracy i duży zgryz.

XI runda

Chisora zaczął nieco teatrzyku i w pewnym momencie po prostu spacerował po ringu. Usyk tego nie wykorzystał, ale znów miał walkę pod kontrolą, bo jeśli nie naciskał, to świetnie pracował w obronie. Brytyjczyk natomiast ponownie skoncentrował się na atakach na korpus.

XII runda

KONIEC WALKI! Próbował, próbował jeszcze Chisora. Jego ciosy nie dochodziły jednak do celu, Usyk skutecznie ich unikał. Reprezentant Ukrainy świetnie poruszał się po ringu, ale to nic dziwnego. Teraz najważniejszy głos mają jednak sędziowie.

117-112, 115-113, 115-113 - jednogłośnie wygrywa Oleksandr Usyk!

Nie było większego zaskoczenia w tym werdykcie, bo Usyk był po prostu lepszy w tym starciu. Chisorze trzeba oddać to, że stoczył bardzo heroiczny pojedynek i wytrwał 12 rund.

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Dobranoc.

O KTÓREJ GODZINIE walczy Usyk - Chisora GODZINA walki

Walka Oleksand Usyk - Dereck Chisora już dzisiaj wieczorem. Kibice boksu odliczają już godziny dzielące ich od tego hitowego starcia. O której godzinie walka Usyk - Chisora? To pojedynek wieczoru na gali w londyńskiej Wembley Arena. Poniżej informacje, której godzinie początek walki Usyk - Chisora. Faworytem jest Ukrainiec, ale z tak silnie bijącym rywalem jeszcze się nie mierzył. Chisora znany jest z nokautujących ciosów. Brytyjczyk zdradził, że przed walką długo nie uprawiał seksu. Dzięki temu zachował wysoki poziom testosteronu. Doradził mu to jego trener i mentor, były bokser David Hate. - Powiedziałem mu, że jeśli przegrasz, zawsze będziesz się zastanawiać, czy nie mogłeś zrobić więcej, aby wygrać - tłumaczy Haye. - Po walce rób, co chcesz. Ale przed walką musisz być w pełni naładowany energią. Wszystko musi być gotowe do pracy. Kiedy lew jest najbardziej niebezpieczny? Kiedy nie kopuluje i jest głodny - dodał Haye. Jak ten celibat znosi Dereck Chisora? - Jest w porządku, ale żal mi księży. Radzę sobie z tym, biorąc często kąpiele lodowe - stwierdził Chisora. A tak było wczoraj w czasie ceremonii ważenia. Poniżej wideo.

KIEDY walka Usyk - Chisora O KTÓREJ GODZINIE?

Oleksandr Usyk i Dereck Chisora to dwaj bokserzy świetnie znani w Polsce. Znany z szybkości i znakomitej techniki niepokonany na zawodowych ringach Usyk (17-0, 13 KO) odebrał w 2016 roku Krzysztofowi Głowackiemu pas mistrza świata. Były mistrz olimpijski (Londyn 2012) po zdominowaniu kategorii półciężkiej zdecydował się przejść do ciężkiej. Przed nim trudny sprawdzian - starcie z potwornie mocno bijącym Chisorą (32-9, 23 KO). O sile ciosów Brytyjczyka przekonał się boleśnie Artur Szpilka, którego "Del Boy" zdemolował w 2019 roku już w 2. rundzie. - Stęskniłem się za boksem. Dereck to duży i mocno bijący facet, dlatego myślę, że to będzie trudny test. Osiągnąłem wszystko w wadze półciężkiej i teraz chcę dokonać wielkich rzeczy w wadze ciężkiej - powiedział Usyk, któremu eksperci wytykają, że siła jego ciosów jest zbyt mała, żeby poradzić sobie w królewskiej kategorii. - Nie zgadzam się z tym. To nie siła ciosów jest kluczowa, ale ich szybkość i precyzja. Gdyby decydowała siła i rozmiary, to królem zwierząt byłby słoń a nie lew - odpowiada Usyk.

Wyświetl ten post na Instagramie.
Weight in #UsykChisora Post udostępniony przez Usyk Aleksandr (@usykaa)

Usyk - Chisora GODZINA walki 31.10.2020

Oleksandr Usyk i Dereck Chisora przed walką wypowiadają się o sobie z szacunkiem. - Postaram się, żeby Usyk opczuł w ringu siłę moich ciosów i przekonał się, czym jest waga ciężka. On chce pokazać, że jest na samym szczycie łańcucha pokarmowego, ale żeby to udowodnił, musi walczyć z prawdziwymi ciężkimi, a jak takim jestem. To dobry bokser, a angielscy kibice go lubią. Nawet fani, którzy nie interesują się za bardzo boksem, lubią oglądać jego walki. Między nami nie ma nienawiści, ja też go nawet lubię - stwierdził Chisora.

KIEDY walka Usyk - Chisora O KTÓREJ walka

Gala w londyńskiej Wembley Arena i walka Oleksandr Usyk - Dereck Chisora w sobotę 31 października. Transmisja tv na żywo z gali i walki Usyk - Chisora na antenie TVP Sport. Początek transmisji o godzinie 20. Walka wieczoru Usyk - Chisora ok. godziny 23-23.30 polskiego czasu.

Najnowsze