Adam Kownacki

i

Autor: AP PHOTO Adam Kownacki

Wielka walka Adama Kownackiego nie dojdzie do skutku?! Sensacyjne doniesienia, wystawił rywala?

2022-06-03 18:51

Adam Kownacki (20-2, 15 KO) już 9 lipca miał wrócić do ringu. Po bolesnej porażce z Robertem Heleniusem jego rywalem miał być Dereck Chisora (32-12, 23 KO). Słynny Brytyjczyk pochwalił się już nawet podpisanym kontraktem, jednak wydaje się, że głośna walka nie dojdzie do skutku! Eddie Hearn ogłosił, iż Kownacki wciąż nie złożył podpisu i prawdopodobnie już tego nie zrobi.

O tej walce mówili już wszyscy fani boksu. Zarówno Kownacki, jak i Chisora od lat należą do czołówki wagi ciężkiej. "Babyface" poniósł co prawda dwie bolesne porażki z Robertem Heleniusem (31-3, 20 KO) i stracił w notowaniach, jednak dał sobie jeszcze jedną szansę. Wydawało się, że właśnie Brytyjczyk będzie jego pierwszą przeszkodą po powrocie, a kibice nastawiali się już na prawdziwy hit. Tym bardziej, że Chisora podpisał już kontrakt i pochwalił się wszystkim w mediach społecznościowych. Wielkie starcie planowano na 9 lipca w Londynie, jednak na ten moment brakuje oficjalnego potwierdzenia. To może się już nigdy nie pojawić!

Wielkie wyróżnienie dla Polaka! Będzie sparował z Usykiem przed jego rewanżem z Joshuą

Adam Kownacki założył już rodzinę, jednak dał sobie ostatnią szansę w zawodowym boksie

Nie dojdzie do walki Kownacki - Chisora?! Sensacyjne doniesienia

Szef grupy promotorskiej Matchroom Boxing, Eddie Hearn, zabrał głos w sprawie planowanej walki. Eksperci dziwili się, że wciąż brakuje potwierdzenia pojedynku, jednak Brytyjczyk rozwiał wszelkie wątpliwości. Potwierdzenia nie było, gdyż starcie Kownacki - Chisora wciąż nie zostało formalnie zatwierdzone i zdaniem Hearna taka opcja raczej upadła. Tym samym łomżanin według nieoficjalnych doniesień stracił szansę na zarobek minimum miliona dolarów.

Córka Andrzeja Gołoty znalazła pracę jak ze snu. Mama musi być z niej bardzo dumna

Sonda
Oglądałeś walkę Kownackiego z Heleniusem?

Kownacki nie podpisał kontraktu. Chyba już tego nie zrobi. Opublikowanie przez Derecka kontraktu w mediach społecznościowych było trochę przedwczesne i nie pomogło sprawie - powiedział Brytyjczyk w rozmowie z "Behind The Gloves", cytowany przez portal bokser.org. Mówi się, że Polak miał dostać ofertę innej walki na gali w Stanach Zjednoczonych. Z kolei Chisora ma się zmierzyć z jeszcze lepszym rywalem, który w przeszłości walczył o mistrzostwo świata. 

Największe skandale i kontrowersje w historii boksu | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze