Wilder - Fury 2 GODZINA WALKI. O której godzinie walka Wilder - Fury. KIEDY walka Wilder - Fury o mistrzostwo świata WBC

2020-02-23 3:25 CH
Wilder - Fury O KTÓREJ GODZINIE walka
Autor: PAP Wilder - Fury O KTÓREJ GODZINIE walka

Wilder - Fury O KTÓREJ GODZINIE walka? Wilder - Fury GODZINA O KTÓREJ walczą Wilder i Fury KIEDY walka? Jeśli ktoś nazywa się fanem sportów walki, a co za tym idzie i boksu, nie może spokojnie przespać nocy z soboty na niedzielę. Wówczas w Las Vegas dojdzie do być może jednej z największych i najważniejszych walk w historii pięściarstwa. Deontay Wilder i Tyson Fury po raz drugi skrzyżują rękawice. Ten pojedynek rozpala emocje kibiców na całym świecie. Pierwsze starcie skończyło się remisem i obaj bokserzy wciąż są niepokonani. Mistrzem świata WBC wciąż jest Wilder, ale Fury jest przekonany, że po rewanżu pas przejdzie w jego ręce. Czy tak się stanie. Zdaniem bukmacherów w tej walce nie ma faworyta. O KTÓREJ GODZINIE Wilder - Fury KIEDY walka O KTÓREJ początek walki Wilder - Fury GODZINA O KTÓREJ walczą Wilder i Fury.

Wilder - Fury GODZINA walki O KTÓREJ GODZINIE Wilder - Fury

Wilder - Fury 2 już w ten weekend! O której godzinie walka? Informacje poniżej. Obaj są wielkimi, dwumetrowymi dryblasami. Obaj są niepokonani i sięgnęli po najwyższe trofea w boksie. Deontay Wilder (35 l., 42-0-1, 41 k.o.) i Tyson Fury (32 l., 29-0-1, 20 k.o.) po raz drugi zmierzą się ze sobą. Amerykanin i Brytyjczyk mają wielu fanów na całym świecie, dlatego nie może dziwić, że ich pojedynek cieszy się niebotycznym zainteresowaniem, a gala w Las Vegas będzie śledziło miliony fanów na całym świecie. Pięściarze dbają o to, aby atmosfera przed starciem była rozgrzana do czerwoności. Niemal na każdym spotkaniu, czy konferencji prasowej dochodziło między nimi do ostrej wymiany zdań. Podczas ostatniego spotkania dziennikarzami doszło nawet do przepychanek. Takie sceny sprawiają, że kibice z ogromnym zniecierpliwieniem wyczekują tego, co bokserzy pokażą w ringu.

Wildera i Fury'ego łączy to, że obaj… cierpieli na depresję i mieli samobójcze myśli. Gdy w 2015 roku Fury zaszokował świat i odebrał Władymirowi Kliczce pasy WBA, IBF, WBO i IBO wagi ciężkiej, wydawało się że jego gwiazda dopiero rozbłyśnie pełnym blaskiem. Stało się jednak inaczej. "Król Cyganów” popadł w alkoholizm, miał poważne problemy z narkotykami i roztył się na potęgę – do 180 kg. Mimo że spełnił marzenie o mistrzostwie wagi ciężkiej i zarobił mnóstwo pieniędzy (ponad 5 mln dol., a w perspektywie jeszcze większe wypłaty), w środku czuł pustkę. Cierpiał na depresję i na 3 lata wypadł z boksu. – Pewnego dnia jechałem autostradą swoim czerwonym ferrari i rozpędziłem się do ponad 300 km/h. Jechałem w kierunku mostu, już nic mnie nie obchodziło, chciałem umrzeć. Nagle usłyszałem w głowie głos: „Tyson, nie rób tego. Pomyśl o dzieciach, rodzinie, córce i synu, które dorastałyby bez ojca”. Mocno zahamowałem, a następnie zjechałem na pobocze. Cały się trząsłem i obiecałem sobie, że nigdy więcej nie pomyślę o samobójstwie – opowiadał Fury w programie internetowym Joe Rogana.

Fury - Wilder O KTÓREJ GODZINIE walka?

Panujący od 5 lat na tronie mistrzowskim WBC Wilder również przechodził dramatyczne chwile, ale było to jeszcze zanim w ogóle pomyślał o bokserskich treningach. W 2005 roku nie miał skończonych 20 lat i został ojcem Nadeiyi. Dziewczynka urodziła się z rozszczepieniem kręgosłupa, a pracujący wówczas w naleśnikarni Deontay ledwo wiązał koniec z końcem. – To był najtrudniejszy moment w moim życiu. Sam byłem dzieckiem, a w dodatku pieniądze, które zarabiałem szybko rozchodziły się na rachunki i leki… Cała sytuacja mnie przerosła. Myślałem, że jedynym rozwiązaniem jest odebranie sobie życia. Miałem już broń na kolanach i byłem gotowy, by to zrobić… - wyznał Wilder w rozmowie z BT Sport. Rzucił niewdzięczną robotę i w poszukiwaniu zarobku postanowił zająć się boksem. Tak rozpoczęła się wspaniała kariera -  trzy lata po rozpoczęciu treningów w 2008 roku zdobył brązowy medal olimpijski w Pekinie (stąd przydomek „Bronze Bomber”), a następnie przeszedł na zawodowstwo i przez 12 lat nie znalazł pogromcy w ringu.

Wilder - Fury O KTÓREJ GODZINIE walka Fury - Wilder 2

Fani boksu na całym świecie odliczają już godziny, dzielące ich od rewanżu Deontay Wilder - Tyson Fury, a dwaj słynni bokserzy jeszcze bardziej podkręcają atmosferę. W czasie konferencji prasowej doszło do gwałtownej szamotaniny. - Po moim ciosie pękniesz jak balon! - wrzeszczał Fury do Wildera. Kiedy Wilder i Fury stanęli twarzą w twarz, natychmiast zaczęła się wymiana "uprzejmości". - Trzymaj ten pas, poleruj i podgrzewaj go dla mnie - wykrzykiwał do amerykańskiego mistrza świata WBA Fury. - Walnę cię w twarz, a kiedy padniesz, będę się z ciebie śmiał - groził. Chwilę potem Wilder i Fury zaczęli się przepychać. Kiedy udało się ich rozdzielić, Amerykanin i Brytyjczyk wciąż obrzucali się wyzwiskami. Ich pierwsza walka była pasjonująca i skończyła się kontrowersyjnym remisem (grudzień 2018 roku) Brytyjczyk dominował, ale dwa razy padł po potężnych ciosach Wildera. Gdy lądował na deskach na dwie minuty przed końcem, wydawało się, że już nie wstanie. A jednak podniósł się, tak jak gdyby wstąpiły w niego magiczne siły. Po walce obaj przekonywali, że sędziowie okradli ich ze zwycięstwa. Rewanż zapowiada się pasjonująco.

O KTÓREJ GODZINIE walka Wilder - Fury KIEDY walka

Pierwsza walka Wilder - Fury odbyła się w grudniu 2018 roku w Los Angeles i zakończyła się kontrowersyjnym remisem. Brytyjczyk w opinii wielu ekspertów wygrał pojedynek, nawet pomimo dwóch nokdaunów (w rundach: 9. i 12.). W ostatniej rundzie po potężnej bombie Wildera Fury padł i wydawało się, że nie ma prawa powstać. Jednak zanim został wyliczony wstał, a potem przetrwał nawałnicę mocno bijącego czempiona. - Uderzenia, po którym nastąpił nokdaun, tak naprawdę nie pamiętam. Kiedy jednak w ostatniej rundzie Wilder posłał mnie na deski tamtym prawym, instynktownie wiedziałem, że ta chwila symbolizuje wszystko, co sobą reprezentuję, i wszystko, przez co przeszedłem w ostatnich kilku latach. Wiedziałem również, że to Bóg chciał, bym w tym momencie wstał na nogi. To była Jego decyzja. To była demonstracja Jego potęgi i sygnał dla wszystkich ludzi na ziemi, którzy mają jakieś trudności życiowe, że nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji jest wyjście - tak opisuje tamte wydarzenia Brytyjczyk w książce "Tyson Fury. Bez Maski”, która w Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa SQN.

Wilder - Fury GODZINA walki KIEDY walka Wilder - Fury

Rewanżowa walka Deontay Wilder - Tyson Fury już w nocy z soboty na niedzielę (22-23 lutego) na gali w Las Vegas. Transmisja na żywo na antenie TVP Sport od godziny 3.05 nad ranem polskiego czasu. Walka wieczoru Wilder - Fury w ok. godziny 5.45. Portal sport.se.pl zaprasza na relacją na żywo.

Najnowsze