Artur Szpilka, Denis Załęcki

i

Autor: Tomasz Radzik / SE, High League Artur Szpilka, Denis Załęcki

Szpila niezwykle szczerze

Artur Szpilka dobitnie o Denisie Załęckim. Jednoznaczne słowa o kontuzji rywala przed walką na High League 4 | KOLOSEUM

Na tę walkę czekają wszyscy fani sportów walki w Polsce. Artur Szpilka zmierzy się z Denisem Załęckim na wrześniowej gali High League 4. Starcie byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej z jednym z najpopularniejszych freak-fighterów wzbudza ogromne emocje, ale na kilka tygodni przed walką pojawiły się wątpliwości. Załęcki jest kontuzjowany, a Szpilka w rozmowie z "Super Expressem" dobitnie wypowiedział się o kontuzji rywala.

O walkach Szpilki w MMA mówiło się dużo od dłuższego czasu, ale oczekiwania wreszcie dobiegły końca w czerwcu. Były pięściarz zadebiutował w oktagonie podczas KSW 71 i zachwycił kibiców pewną wygraną z Sergiejem Radczenką. Natychmiast pojawiło się wiele spekulacji co do kolejnych starć "Szpili", ale rzeczywistość okazała się zaskakująca. 33-latek podpisał kontrakt z freak fightową federacją High League i już 17 września stoczy walkę z Denisem Załęckim. "Bad Boy" przebojem wdarł się do freakowego świata, a o jego konfliktach z Alanem Kwiecińskim i Mateuszem "Don Diego" Kubiszynem było niezwykle głośno. Tym razem uliczny wojownik znany też z walk na gołe pięści ma stanąć przed największym wyzwaniem w karierze. Ma, gdyż podczas przygotowań doznał kontuzji i ten temat zdominował dyskusję dot. starcia Szpilka - Załęcki.

Ukochana Artura Szpilki pogrążona w żałobie. Wybrańczyk nie mogła ukryć smutku, tragiczna śmierć

Artur Szpilka o walce z Denisem Załęckim, wierze, Bogu, depresji, Pudzianowskim i "Diablo" Włodarczyku

Szpilka dobitnie o Załęckim. Jednoznaczne słowa o kontuzji rywala przed High League 4

- Częściowo zerwane, częściowo naderwane więzadło. Oglądał je fizjoterapeuta i mówi, że nie jest źle. Była możliwość operacji, ale lekarze powiedzieli, że może wyleczyć to rehabilitacją, więc na tym się teraz skupia - zdradził w rozmowie z "MMA-bądź na bieżąco" nowy trener Załęckiego, Mirosław Okniński. Szpilka był jednym z gości ostatniej gali KnockOut Boxing Night 23 w Mrągowie i przed kamerami "Super Expressu" dobitnie odniósł się do doniesień o kontuzji najbliższego przeciwnika.

Szymon Kołecki cierpi potworne katusze. Kariera wielkiego mistrza jest zagrożona, czeka go poważna operacja?

Artur Szpilka zakopał niedawno kilkuletni topór wojenny z Andrzejem Kostyrą!

Nawet jeśli to prawda, czemu miałbym nie chcieć tej walki? Ja mam kontuzję czy on? Wydaje mi się, że to jest takie głupie gadanie. Który trener powiedziałby o kontuzji podopiecznego? Albo po prostu takie granie… Ja nawet nie wiem, ktoś mi tam powiedział, że ma kontuzję. Ja mówię: „Stary, co mnie to obchodzi. Będzie walka, to po prostu wychodzi na własną odpowiedzialność”. Ale to jest gadanie, taki zamęt, żeby co chwilę coś wprowadzać. Ja już to wiem, tak mi się wydaje - jednoznacznie ocenił Szpilka. Tym samym potwierdził, że nie zamierza rezygnować z hitowej walki - podobnie jak Załęcki, który zapewnia, że wyjdzie do klatki nawet z urazem.

Gala High League 4 odbędzie się już 17 września w Arenie Gliwice. Wcześniej, 10 sierpnia, odbędzie się I konferencja przed tym wydarzeniem. Podczas tej ceremonii z pewnością wyjaśni się wiele szczegółów dot. kontuzji Załęckiego i walki Szpilka - "Bad Boy".

Sonda
Kto wygra walkę Szpilka - Bad Boy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze