Babilon MMA 13: Wyniki gali. Brzeski górą w walce wieczoru, Rajewski z nokautem roku?

2020-05-29 23:20 MC
Babilon MMA 13
Autor: Babilon MMA Babilon MMA 13

Gala Babilon MMA 13 już za nami! W walce wieczoru Łukasz Brzeski pokonał Michała Piwowarskiego, wygrywając przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. Z bardzo dobrej strony pokazali się Sebastian Rajewski, Sylwester Miller i Patryk Kaczmarczyk. Ten pierwszy popisał się kapitalnym nokautem! Sprawdźcie wyniki gali Babilon MMA 13.

Gala Babilon MMA 13 miała się pierwotnie odbyć 17 kwietnia w Legionowie. Pandemia koronawirusa wymusiła jednak zmianę planów. Wraz z odmrażaniem różnych dziedzin życia wraca także sport, dlatego gala mogła się odbyć pod koniec maja. - Po trzymiesięcznej przerwie znów mam wielką chęć zobaczyć pojedynki prawdziwych wojowników na wysokim poziomie. Jestem pewny, że zawodnicy, których wybraliśmy, pokażą swój kunszt. To ważny dzień dla polskiego sportu, bowiem wraca nie tylko ligowa piłka nożna, ale i walki w MMA, a już wkrótce także boks. Jesteśmy pierwsi w kraju i jedni z pierwszych w całej Europie - powiedział szef Babilon MMA Tomasz Babiloński.

Każdy, kto zdecydował się obejrzeć Babilon MMA 13, nie powinien żałować. W walce wieczoru zmierzyli się Łukasz Brzeski i Michał Piwowarski. Lepszy okazał się ten pierwszy, wygrywając przez techniczny nokaut w drugiej rundzie. To oznacza, że jest niepokonany w organizacji Babilon MMA. - Wydaje mi się, że jestem gotowy i chciałbym walczyć o pas - powiedział Brzeski tuż po walce.

Wcześniej z bardzo dobrej strony pokazał się Patryk Kaczmarczyk. Młody zawodnik nie miał problemów w walce z Krystianem Krawczykiem. Pod koniec trzeciej rundy krzyknął nawet "Jestem przyszłością, rozumiecie?!". Pewność siebie godna podziwu! Dominację pokazał także Sylwester Miller, który pewnie pokonał Piotra Kamińskiego.

Na gali Babilon MMA 13 nie zabrakło nokautów. Już w pierwszej rundzie swój pojedynek rozstrzygnął Piotr Kalenik, który zasypał gradem ciosów Patryka Rogóża. Jeszcze efektowniej walkę zakończył Sebastian Rajewski. Pod koniec drugiej rundy trafił kopnięciem prosto w szczękę Mariusza Mazura. To mocny kandydat do nokautu roku! Mazur padł jak rażony piorunem i opuścił oktagon na noszach.

Karta główna Babilon MMA 13:

Łukasz Brzeski pokonał Michała Piwowarskiego przez TKO w drugiej rundzie.
Sylwester Miller pokonał Piotra Kamińskiego jednogłośnie na punkty (30:26, 30:26, 30:26).
Sebastian Rajewski pokonał Mariusza Mazura przez KO w 2. rundzie.
Piotr Kalenik pokonał Patryka Rogóża przez TKO w pierwszej rundzie.
Patryk Kaczmarczyk pokonał Krystiana Krawczyka jednogłośnie na punkty (30:26, 30:27, 30:27).
Piotr Kacprzak pokonał Michała Folca jednogłośnie na punkty (30:27, 30:27, 30:27).

Karta wstępna Babilon MMA 13 (walka semi-pro):

Grzegorz Rutkowski pokonał Krystiana Kasperka przez TKO (poddanie narożnika) po drugiej rundzie.

Na żywo

Babilon MMA 13

Zapraszamy na relację na żywo z gali sportów walki Babilon MMA 13. Początek gali zaplanowano na godzinę 20:00.

Jako przedsmak sportowych emocji, zobaczcie jak wyglądała dzień wcześniej ceremonia ważenia.

Na gali Babilon MMA 13 odbędzie się siedem pojedynków - sześć w karcie głównej i jeden w formule semi-pro.

Czekamy na pierwszą walkę!

- Będziemy myśleć o tym później. Chcieliśmy, żeby zawodnicy mieli gdzie walczyć - powiedział Tomasz Babiloński zapytany o ewentualne zyski z gali.

Organizacja Babilon MMA wraca po 112 dniach przerwy.

Przed nami karta główna, składająca się z sześciu pojedynków.

Mariusz Mazur kontra Sebastian Rajewski - Artur Gwóźdź, matchmaker gali Babilon MMA 13, radzi zwrócić uwagę na ten pojedynek. To on może skraść show!

Czas na pierwszą walkę! Piotr Kacprzak kontra Michał Folc!

Piotr Kacprzak vs. Michał Folc, 1. runda

Pierwsza runda to głównie kopnięcia. Obaj próbowali tym poskromić rywala. Lepiej w tym elemencie prezentował się Kacprzak, który kilka razy trafił Folca. Zwłaszcza pod koniec rundy.

Piotr Kacprzak vs. Michał Folc, 2. runda

Już na samym początku Kacprzak przeniósł walkę do parteru, gdzie spokojnie punktował Folca. W końcówce Folc przeszedł do kontrataku, ale wyglądało na to, że nie ma zbyt wielu sił, by odrobić straty...

Piotr Kacprzak vs. Michał Folc, 3. runda

Działo się! Kacprzak trafił idealnie w nos Folca na początku rundy. Ten próbował błyskawicznie odpowiedzieć, ale się poślizgnął, co mogło się dla niego źle skończyć. Fol poszedł po sprowadzenie, ale Kacprzak nie dał się zaskoczyć. Kacprzak próbował założyć duszenie zza pleców. Folc przeszedł z góry. W ostatnich sekundach Kacprzak próbował balachy, ale gong przerwał walkę.

Piotr Kacprzak pokonał Michała Folca jednogłośnie na punkty (30:27, 30:27, 30:27)!

Czekamy na drugie starcie karty głównej Babilon MMA 13. Patryk Kaczmarczyk kontra Krystian Krawczyk...

Patryk Kaczmarczyk vs. Krystian Krawczyk, 1. runda

Obaj świetnie się znają, w przeszłości wiele razy ze sobą sparowali. Walka to jednak coś innego... Początek to wymiana kilku ciosów z obu stron. Później Krawczyk zaatakował przy siatce, ale w pewnym momencie Kaczmarczyk wykorzystał okazję i przeniósł walkę do parteru. Końcówka rundy to stójka i po chwili... parter.

Patryk Kaczmarczyk vs. Krystian Krawczyk, 2. runda

Kaczmarczyk nadal miał inicjatywę. W pewnym momencie Krawczyk złapał jego nogę, ale nie był w stanie tego wykorzystać. Kaczmarczyk umiejętnie osłabiał i punktował Krawczyka.

Patryk Kaczmarczyk vs. Krystian Krawczyk, 3. runda

Pierwsze dwie rundy to sporo zapasów. Trzecia odsłona tego pojedynku przyniosła więcej ciosów w stójce. W pewnym momencie Kaczmarczyk zaskoczył Krawczyka niesamowitym latającym kolanem! Wielu zawodników pewnie padłoby po takim ciosie i już nie wstało, ale Krawczyk przetrwał... Walka toczyła się pod dyktando Kaczmarczyka. W pewnym momencie zakrzyknął "Jestem przyszłością, rozumiecie?!".

Nie mogło być inaczej! Patryk Kaczmarczyk pokonał Krystiana Krawczyka jednogłośnie na punkty (30:26, 30:27, 30:27).

Przed nami starcie, w którym zobaczymy Patryka Rogóża i Piotra Kalenika.

Patryk Rogóż vs. Piotr Kalenik, 1. runda

Rogóż i Kalenik wymienili sporo "uprzejmości" za pomocą kolan na samym początku rundy. W pewnym momencie jeden z ciosów spadł poniżej pasa... Potrzebna była chwila przerwy. W końcu Rogóż sprowadził rywala do parteru, szukając duszenia. Kalenik zdołał wrócić do stójki, zasypując rywala gradem ciosów. Rogóż padł. To koniec!

Piotr Kalenik pokonał Patryka Rogóża przez TKO w pierwszej rundzie.

Co pokażą Sebastian Rajewski i Mariusz Mazur? Przekonamy się za chwilę.

Sebastian Rajewski vs. Mariusz Mazur, 1. runda

Mazur doskonale znał mocne strony rywala, dlatego kiedy tylko miał okazję, to przechwycił kopnięcie Rajewskiego, sprowadzając walkę do parteru. W ruch poszły łokcie... Mazur atakował i atakował, ale Rajewski zdołał w końcu się uwolnić. Walka wróciła do stójki.

- Ty się nie rzucaj tak na niego. Nie na wariata - usłyszał w przerwie Mariusz Mazur.

Sebastian Rajewski vs. Mariusz Mazur, 2. runda

Mazur szukał sprowadzenia. Rajewski obronił się raz, drugi raz... Doszło do bitki. Rajewski mocno trafił Mazura. Ten się zachwiał... Minęło kilka chwil i Rajewski niesamowitym kopnięciem trafił w szczękę Mazura! Co za nokaut! Z pewnością nie zabraknie go w zestawieniu najbardziej efektownych nokautów 2020 roku.

Sebastian Rajewski pokonał Mariusza Mazura przez KO w 2. rundzie!

Czas na walkę Piotra Kamińskiego i Sylwestra Millera.

Piotr Kamiński vs. Sylwester Miller, 1. runda

Obaj byli bardzo energiczni i w pewnym momencie wymienili dużą liczbę ciosów. Wyglądało to naprawdę efektownie. Kamiński próbował skończenia, ale Miller uwolnił się i pojedynek wrócił do stójki.

Piotr Kamiński vs. Sylwester Miller, 2. runda

Miller niemiłosiernie okładał Kamińskiego w parterze. Pojawiło się sporo krwi. Kamiński nie miał pomysłu, jak się uwolnić. Obaj stracili sporo sił, co było widać i słychać. Kamiński był strasznie obity, gdy dotarł do swojego narożnika.

Piotr Kamiński vs. Sylwester Miller, 3. runda

Kamiński sprowadził Millera do parteru. Tam doszło do powtórki z drugiej rundy. Kamiński był obijany i obijany, co odbierało mu coraz więcej sił z każdą sekundą.

Sylwester Miller pokonał Piotra Kamińskiego jednogłośnie na punkty (30:26, 30:26, 30:26)!

Łukasz Brzeski kontra Michał Piwowarski, czyli czas na walkę wieczoru!

Łukasz Brzeski vs. Michał Piwowarski, 1. runda

Pierwsze sekundy nie były efektowne. Walka nabrała później rumieńców, były wymiany ciosów. Nikt nie mógł narzekać na nudę!

Łukasz Brzeski vs. Michał Piwowarski, 2. runda

Piwowarski ruszył z impetem, ale Brzeski jakby na to czekał. Poszedł po gilotynę, walka przeniosła się do parteru. Brzeski okładał rywala z góry, także kolanem i łokciami. Sędzia przerwał pojedynek. Trzecie zwycięstwo Brzeskiego w Babilon MMA!

Łukasz Brzeski pokonał Michała Piwowarskiego przez TKO w drugiej rundzie!

Dziękujemy, że byliście z nami! Zapraszamy na kolejne relacje na Sport.se.pl.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj