UFC 282: Błachowicz - Ankalaev

i

Autor: Polsat SPort / Zrzut ekranu UFC 282: Błachowicz - Ankalaev

Wielkie kontrowersje!

Błachowicz – Ankalaev: Tak punktowali walkę sędziowie. UFC ujawniło karty sędziowskie

2022-12-11 7:45

Takiego obrotu spraw nikt się nie spodziewał. Walka Błachowicz – Ankalaev na UFC 282 zakończyła się remisem. Z tego powodu wciąż brakuje mistrza kategorii półciężkiej. Każdy z sędziów punktował walkę zupełnie inaczej. UFC ujawniło karty sędziowskie i wielu fanów będzie mocno zaskoczonych, widząc takie, a nie inne przydzielanie wygranych rund.

Pojedynek Błachowicz – Ankalaev na UFC 282 nie wyłonił zwycięzcy. Największa organizacja MMA na świecie wciąż pozostaje bez mistrza w kategorii półciężkiej. Kibice oglądali emocjonujące starcie, które przez 25 minut dostarczyło wielu zwrotów akcji. Gdy wydawało się, że pas powędruje na biodra Magomeda Ankalaeva sędziowie orzekli… remis! Jeden z sędziów wskazał na wygraną Błachowicza, jeden na Ankalaeva, a jeden wypunktował pojedynek dokładnie po równo.

Totalna konsternacja! Remis w walce Błachowicza z Ankalajewem! Niespodziwany wynik, pas bez właściciela

UFC 282: Błachowicz – Ankalaev. Tak wyglądały karty sędziowskie

Jan Błachowicz zdaniem dwóch sędziów wygrał trzy pierwsze rundy. Mike Bell kolejne dwie punktował na korzyść Ankalaeva w stosunku 10-9, a Sal D’Amato w stosunku 10-9 i 10-8. Jeden z nich wskazał na dwie rundy wygrane przez naszego zawodnika i ostatnie trzy 10-9 dla Ankalaeva.

W ten sposób na kartach punktowych znalazły się trzy zupełnie inne punktacje – 48-47 Błachowicz, 46-48 Ankalaev i remis 47-47.

Ukochana Jana Błachowicza zadała szyku w Las Vegas na UFC 282! Tak Dorota Jurkowska ubrała się na walkę Błachowicz – Ankalaev

UFC 282: Błachowicz - Ankalaev karty sędziowskie

i

Autor: Polsat SPort / Zrzut ekranu UFC 282: Błachowicz - Ankalaev karty sędziowskie

UFC 282: Wielkie kontrowersje po werdykcie

Na jednym z portali dziennikarze i eksperci typowali walkę niemal jednomyślnie - tylko jedna z osób wskazywała na wygraną Jana Błachowicza. Pozostałe 22 osoby wskazywały na wygraną Magomeda Ankalaeva. 

Finał historii jest najgorszy z możliwych dla obu zawodników. Dana White ogłosił na konferencji prasowej po gali, że w Rio de Janeiro odbędzie się walka o zwakowany pas kategorii półciężkiej Glover Teixeira - Jamahal Hill.

Jan Błachowicz przed walką o pas na UFC 282: Wszechświat jest ze mną!
Najnowsze