Jan Błachowicz

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express/Instagram Jan Błachowicz

Błachowicz pokazał kontuzjowane oko. Rozcięcie w nietypowym miejscu, tego nie może robić, będziecie zaskoczeni

2022-05-16 10:12

Jan Błachowicz udanie powrócił do klatki po ubiegłorocznej porażce z Gloverem Teixeirą. "Cieszyński Książę" pokonał na gali UFC Fight Night w Las Vegas Aleksandara Rakicia i jak przyznał po zwycięstwie teraz chce walki o pas! Polak wygraną okupił jednak kontuzją oka. Na ile poważną okaże się dopiero w poniedziałek po szczegółowych badaniach w szpitalu.

Batalia w Las Vegas była niezwykle wyrównana. Pierwszą rundę sędziowie zapisali na konto Błachowicza, drugą – na konto Rakicia. W trzeciej odsłonie Polak niskimi kopnięciami mocno osłabił nogi rywala, który ostatecznie doznał kontuzji prawego kolana i nie był w stanie kontynuować pojedynku. Nasz reprezentant, mimo zwycięstwa, także mocno ucierpiał w tym starciu. Już na początku walki doznał paskudnego rozcięcia pod lewym okiem.

Niesamowity gest Jana Błachowicza po walce. Niewielu byłoby stać na coś takiego. Mistrz nie tylko w MMA

To wydarzyło się po jedynym z pierwszych ciosów i do końca tej rundy nic nie widziałem na to oko – zdradził Błachowicz po walce.

"Cieszyński Książę" po wygranej z Rakiciem nie ukrywa, że teraz interesuje go rewanż z Teixierą i odzyskanie pasa mistrza UFC w wadze półciężkiej. Zresztą sam Brazylijczyk również jest chętny na drugi pojedynek z Polakiem. "Do dzieła Jan, wygraj z Rakiciem, ja wygram w czerwcu i zawalczymy jeszcze raz" – napisał Teixiera, którego na gali UFC 275 w Singapurze (11 czerwca) czeka starcie w obronie pasa z Jirim Prochazką.

– Mam nadzieję, że UFC da mi kolejną szansę na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Ja byłem numerem jeden, Rakić był numerem trzy, więc dla mnie to oczywiste – teraz ja jestem pierwszym pretendentem do tytułu – dodał.

Błachowicz wygrywa ringową wojnę przez kontuzję Rakicia! Polak dostanie walkę o pas?!

Wracając jednak do kontuzjowanego oka Błachowicza. Kilkanaście godzin po walce Polak za pośrednictwem Instagrama zdradził nieco więcej szczegółów na temat tego urazu.

- Chciałem wszystkim serdecznie podziękować za wsparcie, czułem tę energię i moc. Z moim okiem nie ma tragedii. Tak naprawdę wszystko okaże się w poniedziałek, jedziemy do szpitala, żeby mogli to wszystko zobaczyć pod mikroskopem i wtedy podejmą decyzję co dalej. Może tak być, że dostanę dwa, trzy szwy, ale może też tak być, że będzie to jakaś grubsza operacja. Rozcięcie jest w takim miejscu, gdzie łzy wyciekają, więc teraz nie będę mógł płakać. Mimo to jest ok, nic nie boli. Także jeszcze raz dziękuję za wsparcie i jeśli ktoś będzie chciał ze mną przybić piątkę na lotnisku, to wracam dopiero 29 maja. Będzie mi bardzo miło, a teraz pozostajemy tu na krótkie wakacje - powiedział Błachowicz.

Na jaw wyszło, ile zarabiają gwiazdy FAME MMA. Bajońskie kwoty, niektórzy na taki majątek muszą pracować wiele lat

Sonda
Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrza świata UFC?
Jan Błachowicz przed walką z Rakiciem w UFC: Zwycięzca pretendentem do pasa?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze