Jan Błachowicz

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS Jan Błachowicz

Błachowicz zareagował na skandaliczne słowa zawodnika UFC. Dał mu wykład z historii!

2022-03-09 20:52

Od kilkunastu dni wojska Władimira Putina mordują niewinnych ludzi w Ukrainie. Na temat rosyjskiej agresji na naszego wschodniego sąsiada wypowiedziało się już wielu sportowców, ale kilku z nich powinno milczeć. W tym gronie jest m.in. znany zawodnik UFC Sean Strickland. Na jeden z jego karygodnych wpisów zareagował Jan Błachowicz, który z wielką klasą udzielił Amerykaninowi lekcji z historii.

Wojnę w Ukrainie i poczynania Putina poparli w ostatnich dniach m.in. byli mistrzowie świata w boksie Aleksander Powietkin i Grigorij Drozd. Okazuje się jednak, że nie tylko rodacy popierają poczynania rosyjskiego dyktatora. Beznadziejnym wpisem na Twitterze popisał się także Strickland.

Maria Szarapowa przerwała milczenie! Rosyjska gwiazda napisała o Ukrainie i się zaczęło, lawina komentarzy!

"Ukraina powinna po prostu uklęknąć i stać się Rosją. Czy naprawdę chcecie być nowym Afganistanem przez następne 30 lat?" - napisał znany zawodnik UFC.

I właśnie na te słowa zareagował Błachowicz. O pierwszej odpowiedzi naszego reprezentanta już Wam pisaliśmy, ale dyskusja trwa do dziś. Panowie nadal wymieniają uwagi za pośrednictwem Twittera, ale całą rozmowę Błachowicz postanowił zakończyć lekcją historii.

"Totalitaryzmy żywią się biernością. Wielu rzeczy w historii można było uniknąć, gdyby nie postawa ludzi takich jak ty, którzy „musieli wybierać między wojną a wstydem i wybrali wstyd". Ukraińcy walczą z tyranią zagrażającą całemu światu. Nie ucz Polaków o „kosztach narodowych". Mamy ponad 1000 lat pięknej historii. Zanim zaczniesz mówić o II wojnie światowej, sprawdź terminy takie jak Anschluss Austrii, okupacja Czechosłowacji, Umowa Monachijska, Pakt Ribbentrop-Mołotow. To znaczy, jak bierność taka jak twoja prowadzi do większego zła. Działajmy teraz" - odpisał Stricklandowi nasz były mistrz UFC w wadze półciężkiej.

Rosyjski polityk grzmi w sprawie meczu z Polską. Radość Biało-Czerwonych jest przedwczesna?

Pomoc uchodźcom w halach Expo w Nadarzynie. Przedsięwzięcie na ogromną skalę
Najnowsze